Bylinky na pěstění vlasů | e15.cz

Bylinky na pěstění vlasů

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
S mnoha problémy vaší vlasové pokožky a vašich vlasů si poradí obyčejné bylinky.

Z bylinek si připravte nálev (2 lžíce bylinek přelijte hrnkem vařící vody a nechte dvacet minut louhovat), kterým si po umytí šampónem přelijte vlasy. Nezapomeňte, že se bylinky musí dostat na pokožku hlavy, takže nálev po přelití vmasírujte i tam. Mimo léčebných účinků se také navrátí vlasům jejich kyselé pH, usnadní se jejich rozčesávání a odstraníte i zbytky šampónu. Do takto přepravených nálevů můžete přikápnout pár kapek esenciálního oleje -vaše vlasy pak budou nádherně vonět.

Heřmánek
Heřmánek má značné zklidňující účinky, působí jako sedativum a zklidňuje pokožku hlavy. Obsahuje látku alfa-bisabolol, která je antiseptická, protizánětlivá a antimikrobiální. Kromě toho také zvyšuje lesk vlasů.
Bazalka
Tato bylinka je příbuzná máty, zklidňuje a stimuluje vlasovou pokožku a povzbuzuje růst vlasů. Bývá častou složkou kondicionérů a přípravků na rozčesávání vlasů.
Máta peprná
Obsahuje peprmintový olej s mentolem, takže působí osvěživě. Dezinfikuje vlasovou pokožku a zabraňuje tvorbě lupů, proto se přidává do vlasových vod.
Kopřiva
Kopřivy obsahují mnoho minerálů, vitaminů a aminokyselin, které podporují růst vlasů, posilují je a působí proti plísním. 0mezují padání vlasů a podporují jejich lesk.
Levandule
Tato krásně vonící bylinka je známým kosmetickým prostředkem, cení se hlavně pro své regenerační účinky. Čistí a stahuje pokožku hlavy a uklidňuje svědění ve vlasech.
Lopuch
Lopuch (hlavně jeho kořen) je jedna z nejúčinnějších bylinek v boji proti lupům. Má antibakteriální účinky, stimuluje a uklidňuje pokožku a podporuje růst vlasů.
Šalvěj lékařská
Má čistící a stahující účinky stejně jako rozmarýn, obě bylinky jsou skvělým vlasovým kondicionérem.

Autor: Ženy - E15
Měsíček lékařský
Je to tišící a protizánětlivá bylinka, které výborně ošetřuje citlivou pokožku a zvláčňuje vlasy a pokožku hlavy.
Petrželka kadeřavá
Další rostlinka, která je účinná nejenom v kuchyni. Má mnoho minerálů a vitaminů a vtíráním odvaru do pokožky hlavy stimuluje růst vlasů.
Podběl
Ten je známý hlavně jako prostředek při nachlazení, výborně se hodí ale také pro zvyšování kondice našich vlasů. Posiluje je, jsou pak silnější a více se lesknou.
Bobkový list
Má velké zklidňující účinky na podrážděnou pokožku hlavy. Je antiseptický a stimuluje růst vlasů.
Proskurník
Uklidňuje alergické reakce a záněty kůže, má zvláčňující a stahující účinky. Hodí se pro citlivou a podrážděnou pokožku.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video