Čaj rooibos jako kosmetická surovina | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Čaj rooibos jako kosmetická surovina

Redakce

Čaj rooibos obsahuje mnoho užitečných minerálů jako hořčík, železo, fluor, mangan, draslík, kalcium a zinek. Používá se nejenom k pití, ale je to i cenný kosmetický prostředek.

Pleťová maska
Jednu polévkovou lžíci čaje rooibos zalijte šálkem vroucí vody, nechte 15 minut louhovat, přeceďte a nechte vychladnout. Pak přidejte lžičku mandlového oleje nebo oleje z pšeničných klíčků, rozmačkané avokádo a lžící medu. Směs naneste na obličej a krk, nechte působit 30 minut a pak smyjte teplou vodou. Tato maska vyživuje, zvláčňuje a zklidňuje pokožku.

Koupel nohou
Dvě 2 polévkové lžíce čaje rooibos přelijte půl litrem vroucí vody, nechte louhovat 15 minut a poté vlijte do nádoby s teplou vodou. Přidejte několik klapek tea tree oil. Do koupele ponořte nohy a zůstaňte v ní, dokud je voda teplá. Koupel ničí bakterie,

plísně, dezinfikuje a osvěžuje unavené nohy.

Vlasový přeliv
Dvě polévkové čaje rooibos zalijte 150 ml vroucí vody, nechte louhovat 15 minut, sceďte a po ochladnutí přidejte šťávu z poloviny citronu. Směsí si opláchněte umyté vlasy a poté již nesmývejte. Tento přeliv oživí oslabené vlasy a zajistí jim krásný lesk.

Autor: Redakce
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!