Celulitida? Má ji osmdesát procent z nás! | e15.cz

Celulitida? Má ji osmdesát procent z nás!

ZDROJ: Ženy - E15

Lucie Lupačová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Celulitida rozhodně není problémem jen žen s nadváhou. Není výjimkou, že pomerančová kůže trápí i řadu velmi štíhlých slečen a žen všeho věku. Výjimkou nejsou ani ultra štíhlé modelky a profesionální sportovkyně. Odborníci se shodují, že až 80% z nás řeší problémy s celulitidou.

Hlavní příčinou vzniku celulitidy, kterou bohužel nemůžeme ovlivnit, je dědičnost. Může za ni i nevhodná strava a s ní spojená obezita, nedostatek pohybu, nedostatečný příjem tekutin (denně bychom měly vypít 2 až 3 litry neslazených tekutin nebo bylinkových čajů), stres, příliš těsné oblečení a dokonce i nadměrné opalování.

Dále bychom se měly vyhýbat tučným a velmi slaným jídlům. Omezit bychom měly sladké a moučné pokrmy a vyvarovat se prudkým změnám váhy a nikotinu.

Jak ji poznáte a co s ní?

Celulitida se projevuje nejčastěji v oblasti zadečku, stehen, břicha a má několik stupňů. První stupeň zjistíme hmatovým testem, kdy stiskneme kůži mezi prsty. Objeví-li se pomerančová kůže, jedná se o začínající celulitidu. Druhý stupeň je viditelný například při stažení sedacích svalů. Pokud jsou ďolíčky viditelné v běžném pohybu a postoji, jedná se o třetí stupeň.

Celulitida se nedá nikdy zcela odstranit, ale lze ji částečně redukovat. Podle odborníků se dá začínající celulitida značně zredukovat ztrátou pěti až sedmi kilogramů. V případě třetího stupně projevu ztrátou deseti kilogramů. Základem však musí být změna stravovacích návyků a pravidelný pohyb. Měly bychom zvýšit příjem vlákniny – ovoce, zeleniny a ryb.

Detoxikace především

Důležitou a nedílnou součástí boje proti celulitidě by měla být detoxikace. Detoxikační čaje pořídíte běžně v lékárnách. Jestliže používáte krémy proti celulitidě či nejrůznější zábaly, kombinujte je s masážemi, nejlépe lymfatickými.

Jejich účinek se podstatně zvýší. Výrobky proti celulitidě fungují na základě snížení množství vody nebo tuku v hrbolcích, díky čemuž je celulitida méně vidět. Osvědčenou radou je také střídání studené a teplé vody při sprchování, čímž se vám zlepší krevní oběh. Dvě minuty se sprchujte horkou vodou, minutu pak studenou.

V boji s nevzhlednou pomerančovou kůží se musíme obrnit značnou dávkou trpělivosti, protože půjde o velmi zdlouhavý a vlastně nekončící proces. A nebo se s ní prostě smířit. Muži nás budou milovat i s ďolíčky na zadečku.

Autor: Lucie Lupačová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery