České módní hříchy: Batoh sem, igelitka tam | e15.cz

České módní hříchy: Batoh sem, igelitka tam

ZDROJ: Ženy - E15

Martina Machová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zajímavý dvouřadový kabát v tříčtvrteční délce jí moc slušel, jen kdyby si k němu nevzala pestrobarevný kostkovaný batoh, jehož zapínání hlídal pohupující se plyšáček.

Nemám naprosto nic proti batohům, koneckonců jeden „do města“ také vlastním a vcelku často ho využívám. Při „poletování po městě“ odmítám nosit notebook, malé nákupy i láhev s pitím v další tašce či taškách.

Navíc mám ráda svá záda, a tak se některé pracovní dny bez batohu zkrátka neobejdu a rozhodně nesouhlasím s tím, že batoh patří výhradně do školy či lesa (jen je zkrátka potřeba vybrat ten správný). Ostatně stejně záleží na vašem životním stylu, na tom jak se oblékáte, a třeba i na tom, co z vás vyzařuje. I vyladěný outfit se stylovou crossbody kabelou můžete zazdít čtyřmi děravými igelitkami.

Kabát, sáčko, šaty – co na to „pan Batoh“?

„Pan Batoh“ je družný, nevadí mu jakákoliv společnost, snad kromě kabátků typu pončo a pelerína. Jenže co snese „pan Batoh“, nesnesou mnohé oči s citem pro styl, módu a detail. A i přestože mám různé typy „městských batohů“ ráda, k decentním a elegantním kabátům, vypasovaným šik sáčkům, kostýmkům včetně kalhotových, šatům i mnoha typům sukní se batohy zkrátka nehodí – tedy až na malé výjimky.

Velmi zajímavě mohou při správné volbě oblečení působit „ulítlé“ retro a vintage batohy (typu ruksak), které mohou ležérní outfit buď zajímavě doplnit, nebo vytvořit interesantní kontrast umě balancující na hranici mezi nevkusem a naprostou „bombou“.

Sportovně elegantním, prakticky zaměřeným dámám (v letech) občas padnou do oka příruční zavazadla v provedení taška i batoh v jednom. Ty se obvykle vyrábí v decentním jednobarevném provedení z koženky nebo kůže. (Jen pozor, je-li batoh maličký, bude na tělnatější dámě vypadat vždy špatně – jako malý krunýřek na velké želvě).

Obvykle barevnější „sportovně-městské“ batohy se zajímavými dekory milují náctileté slečny, a kupodivu si jej s přimhouřeným okem mohou vhledem k „bláznivému“ věku dovolit takřka ke všemu. Zralejší ročníky by pak v tomto případě měly volit spíše sportovnější typ oblečení. A pozor, bimbajícího rozkošného medvídka rozhodně přenechejte školačkám!

Vyměňte igelitky za látkovky – mají styl, jsou praktické a ekologické

Na rozdíl od dob mého mládí nejsou reklamní igelitky „IN“, nejenže jsou velmi nešetrné k životnímu prostředí, ale ani nejsou hezké – zvláště ty tenké, prosvítající. Naopak velmi zajímavě působí dříve opovrhované háčkované síťovky, které smotáte do maličké kuličky. Atraktivně mohou vypadat i různé druhy látkových tašek z dobře schnoucího a snadno udržovatelného polyesteru, či speciální ekotašeky s originálním designem, které složíte do miniaturního čtverečku nebo třeba obalu ve tvaru jahůdky, kravičky apod.

Pokud pak vedle sebe položíte sežvýkanou igelitku a stylovou ekotašku s jemnými květinami, přetiskem plakátů z první republiky nebo jen obyčejnou černou s bílými puntíky – hádejte, s jakou „nákupkou“ vám to víc „sekne“? I obyčejná nákupní taška totiž může podtrhnout váš styl, nebo zanechat malou šmouhu na jinak pěkném vizuálním zážitku.

A závěr?

Batoh k sáčku nebo flaušovému kabátku může být „průser“ (velmi často), ale i „bomba“ (občas, máte-li cit a s módou to umíte). Batoh k šatům bývá ve většině případů špatná volba a pro kombinaci batohu a lodiček už neexistuje slovo použitelné do časopisu pro dámy.

Igelitka je sice občas nutnost, nicméně proč nevypadat lépe a stylověji se zajímavou textilní nákupní taškou, když jde o dlouhodobou investici v řádech desítek korun (maximálně dvou stokorun)?

Náš „dárkový“ tip: Zajímavá „nákupka“ může být skvělým, nenákladným a originálním dárkem – takovou tou maličkostí, která nečekaně potěší. Pokud nevíte, co dát kamarádce či kolegyni k svátku, kupte jí jednu či dvě tašky tak, aby ji ladily ke kabátu či bundě, nebo třeba nějak vyjadřovaly její styl, záliby a pohled na život.

Autor: Martina Machová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video