Chcete nová prsa? Díky 3D simulaci můžete už před operací vidět, jak budou vypadat ! | e15.cz

Chcete nová prsa? Díky 3D simulaci můžete už před operací vidět, jak budou vypadat !

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Uvažujete nad tím, že byste si ráda nechala zvětšit či upravit poprsí ale obáváte se že výsledný zákrok nebude odpovídat vašim představám? Řešením může být virtuální simulace pooperačního výsledku.

Své nové poprsí si díky ní můžete prohlédnout ze všech stran a úhlů ještě předtím, než operaci opravdu podstoupíte. Na každé dobré klinice je standardem, že s vámi odborníci celý zákrok projdou krok za krokem a seznámí vás se vším, co byste měla vědět , takže si zákrok můžete dobře promyslet a třeba i rozmyslet. Simulace však napomáhá tomu, aby pro vás výsledek chirurgického zákroku nebyl překvapením, které odhalíte až poté, co se proberete na pooperačním lůžku.

Při každé plastické operaci je velmi důležité si s klientkou vyměnit dostatek informací, aby výsledný obraz vedl k oboustranné spokojenosti. S online simulací to jde mnohem lépe, jelikož máme před sebou oba stejný obraz, který si odsouhlasíme. Nejvíce je 3D simulace užívána při plánování zvětšení prsů, kde také dosahuje nejvěrnějších výsledků. Použitelná je také při simulaci operací v oblasti obličeje jako například u plastiky nosu,“ vysvětluje plastický chirurg MUDr. Ondřej Měšťák z kliniky Esthé.“

Průběh celé „přípravy“ je jednoduchý a nezabere ani mnoho času. Nejprve klientka podstoupí vstupní konzultaci a poté je požádána, aby si odložila oblečení. Odborníci následně její tělo nafotí z různých úhlů a obraz i s veškerými detaily přenesou do virtuálního světa. V programu pak také může svá nová prsa obléci do různých topů či plavek a prohlédnout si jejich tvar a velikost v oblečení.

A na kolik jsou 3D simulace věrné? „Technologie 3D simulace v posledních letech prošla obrovským skokem vpřed. Výsledné modely již odpovídají skutečnosti mnohem více než dříve. Stále se k nim ale musí přistupovat jako k modelu pravděpodobného výsledku. Nemůžeme je zkrátka brát jako pooperační fotku. Výsledná podoba je však většinou opravdu velmi věrným vyobrazením každé klientky a jejích konkrétních požadavků. Vždy děláme vše proto, abychom mohli vyjít klientkám maximálně vstříc. Je dobré nasimulovat vybranou velikost implantátu spolu s dalšími dvěma velikostmi – o něco větší a o něco menší. Tím si pacientka může mnohem snáze a lépe vybrat velikost implantátu, která jí bude nejvíce vyhovovat, “ upřesňuje MUDr. Ondřej Měšťák

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video