Chcete super tělo? Zkuste jedno z těchto cvičení! | e15.cz

Chcete super tělo? Zkuste jedno z těchto cvičení!

Marta Fenclová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Chcete vypadat lépe, ale nevíte, čím začít? Zeptali jsme se čtyř profesionálních cvičitelek, proč si vybrat zrovna ten „jejich“ sport, a jak vám dopomůže k dokonalému tělu.

KAROLINA KOUTNÁ

Trenérka fitness

Proč si ho vybrat?

Narodila se ve sportovní rodině. Devět let hrála na violoncello a saxofon, studovala herectví, ale cesta ji nakonec zavedla opět ke sportu. „V pátém ročníku jsem přerušila herectví, abych si udělala trenérskou licenci. A věděla jsem, že přesně tím se chci živit,“ říká Karolina, která se profesi věnuje už devět let. Trend posilování se za tu dobu hodně změnil a fitness není jen funění v posilovně. Při takzvaném funkčním tréninku se pracuje především s váhou vlastního těla. Fitness trenér pak nabízí individuální přístup ke každému tak, aby výsledkem byl individuální cíl klienta. Výsledek se podle Karoliny projeví zhruba po třech měsících.

Co s vámi udělá?

Každý trénink zahrnuje zahřátí, trénink a strečink, při kterém se zaměříte přesně na ty partie, které chcete upravit, ať už jde o vytvarování, nebo nabrání svalové hmoty. A jelikož tělo souvisí s psychikou, začnete se cítit dobře, a s výsledky vám stoupne sebevědomí. „Klienti se mi doslova mění před očima. Nejdůležitější je, aby se cvičení stalo běžnou součástí jejich života. Pro mě je fitness nejlepší způsob, jak dosáhnout ideálního těla,“ dodává Karolina.

Karolina KoutnáAutor: Ženy - E15

VERONIKA KOHÚTOVÁ

Street dance a africký tanec

Proč si ho vybrat?

Devět let se profesionálně věnovala atletice, ale vždycky ji to táhlo k tanci. Když se v osmnácti přihlásila do konkurzu do taneční skupiny, přijali ji. Dnes vystupuje s taneční skupinou Art Edition, která se věnuje různým tanečním stylům. V další taneční skupině Batocu se pak věnuje svému oblíbenému africkému tanci. „Právě díky němu jsem okamžitě zaznamenala velké změny na těle i na duchu,“ vysvětluje. „Je to naprosto přirozený pohyb, ve kterém sdílíte společnou energii, a je ideální i pro naprostého začátečníka. Dostanete se do transu, ve kterém uvolníte tělo i duši, a je to dobrá terapie pro každého. Věk ani pohlaví nerozhoduje,“ říká Veronika a dodává: „Sport a tanec pro mě byla vždycky jedna z nejdůležitějších věcí, ke kterým jsem se mohla v životě upnout.“

Co s vámi udělá?

Kromě chůze je to jeden z nejpřirozenějších pohybů, při kterém se ale také skvěle zadýcháte a nahrazuje kardiovaskulární trénink, kdy svaly využívají kyslík jako „pohonnou látku“. Díky tomu posilujete svaly i fyzickou kondici. Tělo bude pružné, přirozeně tvarované. Dalším benefitem je uvolnění nejen fyzické, ale také to neméně důležité – duševní.

Veronika KohútováAutor: Ženy - E15

TEREZA BONNET ŠENKOVÁ

Bikramjóga

Proč si ji vybrat?

„Lidé se bohužel k józe obracejí často až tehdy, když už nemůžou dělat nic jiného,“ říká majitelka studia Bikram yogy Prague, která sama objevila bikramjógu v době, kdy začala mít jako profesionální tanečnice velké problémy s kyčlemi. Právě spojení šestadvaceti pozic a teploty 42 stupňů, při které se cvičí, dokázalo její potíže vyřešit natolik, že po třech měsících od operace obou kyčlí byla opět na scéně. Také díky tomu se rozhodla bikramjógu přivézt do Prahy. Doporučuje ji všem. Seniorům, dospělým i puberťákům, a dokonce i dětem, které cvičí bez tepla a učí se trpělivosti a koncentraci.

Co s vámi udělá?

Spojení strečinku a tepla má výrazný terapeutický dopad a doporučuje se jako rehabilitační metoda po zraněních. Stlačováním, protahováním a posilováním se stimulují všechny systémy lidského těla. Bikramjóga odbourává stres a dodává energii. Díky stimulování kardiovaskulárního systému tělo prokrvuje, regeneruje, okysličuje, regeneruje, výrazně detoxikuje a samozřejmě také formuje postavu a posiluje svalstvo na celém těle. Díky teplu dochází k rychlejšímu spalování tuků a hubnutí.

Tereza Bonnet ŠenkováAutor: Ženy - E15

NELA MANDÁTOVÁ

Gymnastický aerobik

Proč si ho vybrat?

„Odmalička jsem chtěla dělat gymnastiku, ale když jsem v devíti letech zjistila, že jsem na profesionální dráhu už příliš stará, zůstala jsem u aerobiku,“ vysvětluje dvacetiletá Vicemiss aerobik 2013 svoji cestu ke sportu, který v sobě prvky gymnastiky zahrnuje a se kterým se dnes pravidelně zúčastňuje závodů a soutěží. Za jeho největší výhodu považuje, že rovnoměrně formuje celé tělo a že jeho méně náročná forma, kterou také předcvičuje, je vhodná pro mladé i starší dámy a pro všechny, kteří mají rádi hudbu a tanec. „Je to přirozený pohyb, ideální pro udržování fyzické kondice a vytrvalost,“ dodává Nela.

Co s vámi udělá?

Na rozdíl od běhu nebo jiných sportů šetří kolena a díky aerobní zóně, na které drží tepovou frekvenci, je ideální pro rovnoměrné spalování tuků a hubnutí. Tělo posiluje rovnoměrně, silovější prvky nahrazují posilování a tělo je pružné a flexibilní. Pokud ho budete stejně jako Nela kombinovat s dalšími sporty, jako je volejbal nebo alpinning, máte šanci se dopracovat rozměrů 85–65–90, jimiž disponuje Nela, a také skvěle tvarovaného zadku, na který je nejvíc hrdá.

Nela MandátováAutor: Ženy - E15

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Marta Fenclová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video