Čistá střeva i pleť za pomocí klystýru | e15.cz

Čistá střeva i pleť za pomocí klystýru

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Základem správného fungování celého organismu jsou čistá, léty nezanesená a správně fungující střeva.

Pokud se nesprávně stravujete a málo se hýbete, vaše střeva jsou rájem pro vznik toxinů a škodlivin. Možná sáhnete po projímadlech, ty ovšem při častějším používání bývají k našem tělu drastické, mohou způsobit návyk a ještě naopak činnost střev zhoršit.

Léty prověřenou přírodní metodou pro očistu střev je používání klystýru. Vyplavíme tak ze střev všechny nánosy šetrnou metodou, čím nastartujeme naši obrannyschopnost, zlepšíme činnost všech orgánů, odstraníme zácpu, hemoroidy, é zlepšíme stav naší pokožky, přes kterou škodliviny vystupují z těla ven, snížíme napětí v cévách, ledvinách. Tlusté střevo má poskytovat tělu výživné látky, vitaminy a energii, ale pokud jsou střeva plná výkalů a kalových kamenů starých několik let, jde to jen stěží. Do krve se pak dostává mnoho škodlivin a tělo dostává zabrat, aby je zlikvidovalo. Pokuk chcete odstranit příčiny našich nemocí, měli byste začít od střev, aby nebyly pro naše tělo skládkou, ale naopak místem, které nás bude zásobovat živinami a poskytne nám imunitu před nemocemi. Pokud se někdo o své tělo dlouhodobě nestaral, živil se nezdravými pokrmy a nehýbal se, po aplikaci klystýru může ze střev dostat až několik kilogramů letitých nánosů.

Postup:
V obchodě se zdravotními potřebami koupíte sestavu pro klystýr- irigátor (lze jej také běžně objednat v internetových obchodech, to pro případ, že vám stud bránil v nákupu). Sestává z plastového sáčku, hadičky a reaktální trubičky, všechny součástí se dají vyvařovat, což tak před aplikací učiňte- vše dejte do hrnce s vodou a nechte projít varem. Sáček se zavěsí na stěnu, z něj vede hadička s otočným ventilkem na konci a na hrdlo se nasazuje koncovka (reaktální trubička), která se zavádí do konečníku. Pak se ventilek otočí, voda začne proudit do střev, ty se zvětší, usazeniny se začnou odlepovat ze stěn střev a zředěnou stolicí se vyplaví z těla ven.

1) Připravte si 0,5 až dva litry vody. Uvidíte sami, kolik tekutiny vaše střeva budou moci přijmout. Voda by měla být převařená, nebo použijte vodu balenou a měla by mít teplotu lidského těla. Do vody můžete přidávat různé bylinkové nálevy.
2) Spojte všechny části dohromady, irigátor zavěste v koupelně do výšky očí (to proto, aby voda měla spád) a nalejte do něj vodu.
3) Namažte reaktální trubičku olejem, zaveďte ji do konečníku (15-30 cm hluboko, podle toho, jak vám to půjde), klekněte si na kolena, opřete se o lokty a uvolněte kolíček z hadičky, aby voda mohla volně odtékat do střev. Pokud cítíte tlak, můžete vodu zastavit, chvíli počkat a pak zase pokračovat v napouštění.
4) Vodu podržte ve střevech co nejdéle, nejlépe okolo deseti minut, nic se ale neděje, když se vám to v začátcích nebude dařit. Pak si dojděte na záchod.
5) Klystýr provádějte nejlépe ráno nalačno nebo večer předtím, než jdete spát.

Jak často? Při počáteční očistě se doporučuje přijímat klystýr:1. týden - denně, 2. týden - ob den, 3. týden - ob dva dny, 4. týden - ob tři dny, 5. týden - jednou týdně a dále pak střeva udržovat klystýrem jednou, dvakrát za měsíc, nebo tehdy, když víme, že jsme udělali v našem stravování nějaký prohřešek. Hlavně si ale uvědomte, že vaše tělo není popelnice, do které prostě nahážete vše, na co přijdete. Začněte se stravovat zdravě, sportujte, dodržujte pitný režim a uvidíte, jak velké změny pocítíte na vašem těla a jak se najednou budete cítit lépe.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video