Citron osvěží pleť

Citron je nepostradatelným pomocníkem při vaření a v domácnosti si poradí při úklidu coby náhrada za mnohdy drahé čistící prostředky. Možná ale netušíte, jak užitečný může byt, když tělo a pokožka volají o pomoc.
Citron osvěží pleť
13.4.2004 0:00 |

Tady je několik užitečných tipů:

Máte za sebou perný den a hlava vám od starostí třeští? Nakrájejte citron na plátky, rozložte ho na šátek a ten přiložte na bolestivé místo.

Když přidáte pár kapek do poslední vody, kterou chcete při umývání vlasů smýt šampon, vaše kadeře získají hedvábný lesklý vzhled.

Přehnali jste to s cvičením ve fitcentru? Šťáva z citronu nakapaná do bylinkového čaje může přinést úlevu od menší revmatické bolesti.

Mastné pleti svědčí, jestliže ji občas potřete kouskem citronu, rozšířené póry se stahují, podrážděná pokožka uklidní.

Pozorujete na sobě známky celulitidy? Zkuste jako podpůrný prostředek citronový olej, který zpevňuje podkožní tkanivo a příjemně osvěží, když se přidá do koupele.

Drsnou pokožku na rukách zvláční směs připravená z glycerinu a šťávy z jednoho citronu v poměru 1:1. Natřete si jí ruce a nechte působit nejlépe přes noc, když ulehnete do postele v tenkých rukavicích.

Pro bohatší hřívu a jako tužidlo, které navíc dodává kadeřím pěkný lesk, můžete vyzkoušet následující trik. Ve 100 ml teplé vody rozmícháme 3 kapky rostlinného oleje a šťávu z jednoho citronu a pak vetřete do vlasů.

Uvedeno ve spolupráci s týdeníkem Spirit

Autor článku: Redakce
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění