Co s jemnými vlasy: 7 doporučení kadeřníka | e15.cz

Co s jemnými vlasy: 7 doporučení kadeřníka

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jak pečovat o jemné vlasy, aby byly krásné, zdravé a přitom i účes dobře vypadal? Poradí vám kadeřnice Jana Zachová.

1. MYTÍ

Hustota vlasů začíná již při mytí, používejte proto vždy šampon, který vystihuje váš problém, základ péče vězí právě zde.

Jemné vlasy jsou zejména citlivé na množství šamponu, proto s ním šetřete. Čím více pěstících látek šampon obsahuje, tím více budou vlasy zatížené.

Zvládněte mytí vlasů na jedničku:

2. STYLING

Jemné vlasy většinou nezvládají jakýkoliv stylingový přípravek, protože rychle plihnou. Ideálními přípravky na rozčesávání a pěstění jsou lotion ve spreji a fluidy, ze stylingu pak přichází v úvahu jemná tužidla a slabě tužící laky na vlasy.

3. FÉNOVÁNÍ

Zásadní je napřímit vlasy u kořínků. Dlouhé vlasy vyfénujte nejprve v konečcích a poté češte a fénujte prameny proti směru růstu. U kratších vlasů fénujte vždy po tvaru účesu na pomalejší rychlost, můžete přizvedávat prameny rukou u hlavy nebo použít kartáč.

Při fénování se vždy nejprve používá vlažný vzduch pro jemné prosušení, poté horký vzduch pro tvarování. Neplatí, že nejzdravější cestou pro vlasy je nefénovat je, vhodnější je fénovat, ale ošetřovat vlas před působením horkého vzduchu, nebo horký proud vůbec nepoužívat!

4. ŽEHLENÍ

Jemné vlasy jsou velmi citlivé a snadno poškoditelné, proto odborníci vůbec nedoporučují žehlení, které navíc objem vlasům nedodá, spíše naopak.

Je-li však příležitostně nutné žehlit, pořiďte si přístroj s nastavitelnou teplotou, protože jemné vlasy lze narovnávat již při 120 stupních. Každý jednotlivý pramen vždy před vyžehlením přestříkejte sprejem na ochranu vlasů před vysokými teplotami.

5. STŘIHY

Jednou za 6 týdnů si nechte zastřihnout konečky, bohatě stačí i 3 mm, aby se vlasy trochu rozpohybovaly a osvěžily, i to jim dodá objem.

O zastřihávání dbejte především v případě, že máte vlasy dlouhé. Ideálními pro jemné vlasy jsou účesy z kratších či polodlouhých vlasů. Objem účesu je možné docílit kvalitním střihem.

Nedoporučuje se vlasy ztenčovat a seřezávat. Vhodné jsou i ofiny a patky, poraďte se se svým kadeřníkem, důležitý je totiž také tvar obličeje a jiné detaily.

6. BARVENÍ

Objem vlasů podpoří také dobře zvolená barva. Světlé odstíny či vhodně zvolené promelírování určitých partií zesvětlením nebo barvou (tón v tónu).

7. VEČERNÍ ÚČES

Objem vlasů podpoří také dobře zvolená barva. Světlé odstíny či vhodně zvolené promelírování určitých partií zesvětlením nebo barvou (tón v tónu).

Odborná spolupráce: Jana Zachová, školitelka značky ALCINA.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video