Dejte akné vale za pomoci přírody | e15.cz

Dejte akné vale za pomoci přírody

Vendula Kochanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na tom, že akné nemusí trápit pouze náctileté, se shodneme všichni. Pokud už jste vyzkoušeli veškeré možné kosmetické přípravky, léčiva i zaručené rady známých a nic z tohonepomohlo, možná je opět čas obrátit se na přírodu a kosmetiku bez chemie.

Jedním z pomocníků v boji proti problematické pleti vám může být Tarika. Tarika je čistě přírodní produkt vycházející z Ajurvédské tradice hojně používaný pří léčbě akné, předcházení jeho vzniku či hojení ranek jím způsobených. Důležité je, že se jedná o koktejl namíchaný opravdu z ryze přírodních ingrediencí – z rozemletých léčivých bylin, jako je například santal či muškát. Vše je obohaceno o důležité minerály, které pleť při léčbě vyživují.

Autor: Ženy - E15


Tarika se využívá při pleti trpící nedokonalostmi, nečisté či mastné pleti, stejně tak při korekci jizviček po akné. Tarika pleť zároveň čistí, vyhlazuje a právě díky zmíněným minerálům pleti dodává potřebné látky. Ryze přírodnímu složení zaručuje, že je daný přípravek k pleti více než šetrný a nemá žádné vedlejší účinky. Proto je vhodný pro děti i dospělé a pro všechny druhy pleti, včetně citlivé. Klinické studie prokázaly, že ke zlepšení stavu pleti dochází již za deset až patnáct dnů.

Používání Tariky je poměrně jednoduché. Přípravek ve formě prášku (cca 1/3 lžičky až celou lžičku) smícháme s vodou či mlékem a vymícháme na přiměřeně hustou kašičku. Poté naneseme na obličej – zejména na čelo, nos a bradu, popřípadě pouze na postižená místa. Hmotu do obličeje lehce vmasírujeme a necháme zaschnout zhruba 25 minut, poté důkladně opláchneme. Tuto kůru provádíme jednou, u silnějších forem akné, dvakrát denně.

Autor: Ženy - E15


Nenechme se odradit počátečním štípáním či zarudnutím pleti bezprostředně po aplikaci. Rovněž může přechodně nastat zhoršení stavu pleti v důsledku nastartování léčebných procesů a vyplavování negativních látek z kůže. Za krátký čas by se měla kůže „uklidnit“ a dojde k výraznému zlepšení. Důležité pravidlo pro používání Tariky je vyhnout se používání chemických přípravků na pleť jako je např. mýdlo, peeling či krémy, ale i konvenční make-up. Aby účinky Tariky byly co nejlepší, je vhodné doplnit léčbu o používání dalších čistě přírodních přípravků, které jsou k pleti o poznání šetrnější a neruší účinky Tariky.

Autor: Vendula Kochanová
23. listopadu 2010

Autor: Vendula Kochanová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video