Deset kroků k lepší postavě | e15.cz

Deset kroků k lepší postavě

Martina Pavlová (Dieta)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ochablé svalstvo, povadlá kůže, celulitida… Jak se zbavit všech postrachů letní sezony? Zdravá strava a pravidelný pohyb jsou dva základní předpoklady štíhlého a zdravého těla. Kromě toho ale existuje ještě spousta jiných možností, jak vylepšit své křivky a vypadat ještě lépe. Stačí si vybrat.

1. Lifting pokožky těla

Trápí-li vás ztráta elasticity kůže, třeba po porodu, není nutné hned běžet „pod nůž“. Povadlá pokožka na pažích, nohách či břichu je ideálním cílem speciálního přístroje, který nevyžaduje dlouhé zotavování, a po zákroku vám nezůstanou žádné jizvy. Hluboké prohřátí pokožky infračerveným světlem, které působí až 3 mm hluboko v hypodermu a koaguluje (sráží) měkké tkáně a vyvolává tak přirozené hojení a nápravu povolených kolagenových vláken a vznik nových elastických tkání. Výsledkem je pevnější a hladší kůže. Přístrojové zpevnění kůže lze aplikovat na kteroukoli část těla, ideální je zejména pro oblast hýždí a břicha. Pro optimální výsledky je vhodné dané ošetření opakovat nebo absolvovat jako kúru.

Kam zajít: Salon Yes Visage, Mánesova 28, Praha 2, tel. 776 707 707. Podle ošetřované partie zaplatíte od 4500 Kč.

Autor: Ženy - E15

2. Vakuová masáž

Má skvělé účinky jak na potlačení projevů celulitidy, tak na zpevnění a celkové zlepšení kvality pokožky. Vakuová masáž existuje jak tradiční manuální, tak přístrojová. Princip je v obou případech stejný: speciální baňky podtlakem cíleně působí na problémové partie, kde se jinak tukové buňky velmi těžce odbourávají. Vlivem silného prokrvení kůže v dané lokalitě dochází ke zrychlení metabolismu, zpevnění ochablého podkoží a k mechanickému oddělení tukových buněk, čímž dochází k redukci celulitidy a zpevnění kůže. Zároveň je tato metoda ideálním prostředkem k detoxikaci organismu, protože aktivuje i lymfatický systém. V případě manuální i přístrojové vakuové masáže se používá na podporu účinku speciální krém nebo gel s anticelulitidními účinky, součástí ošetření pak může být navíc i následný zábal těla. Počet návštěv je individuální, doporučuje se absolvovat minimálně 10 ošetření.

Kam zajít: Salon Desire, Krnovská 36, Opava, tel. 739 357 062. Manuální 90minutová masáž zde stojí 400 Kč.
Salon Hatea, K Olšině 333, Pardubice, tel. 777 714 644. Hodinová přístrojová masáž Vacupress stojí 650 Kč.

3. Dermaroller

Peercing neboli rollerová mezoterapie představuje ošetření pro zlepšení kvality pokožky. Provádí se pomocí speciálního válečku osázeného tenkými titanovými mikrojehličkami. Ty po nanesení výživného krému či séra (nejčastěji kyseliny hyaluronové) na povrchu kůže zasahují rohovou vrstvu pokožky a díky jemným vpichům tak usnadňují průnik aktivních látek do pleti a současně působí jako specifická masáž podporující tvorbu kolagenu. Vstup mikrojehlic do kůže navíc stimuluje nervové zakončení ve škáře a podkoží, čímž podporuje vlastní regenerační procesy v organismu. Jehličky jsou tak tenké, že při doporučeném způsobu použití nevyvolávají poškození kůže.

Bezprostředně po zákroku ale může být ošetřovaná oblast zarudlá, do druhého dne však jakékoli viditelné následky obvykle zmizí. Ošetření např. redukuje pomerančovou kůži a podporuje tvorbu kolagenu. Obvykle se doporučuje jako kúra 3 až 5 ošetření v intervalu 2 až 3 týdnů.

Kam zajít: Dermatologické centrum Bor, Přimdská 501, Bor, tel. 733 710 786. Jedno ošetření podle partie těla stojí od 900 Kč. k

4. Zpevňující zábal

Kosmetický salon je ideálním spojením příjemného s užitečným. Zatímco vy budete v klidu relaxovat, odbornice se postará o to, abyste následně odcházela domů nejen dokonale odpočatá, ale i krásnější.

V případě zájmu o zdokonalení křivek těla se nabízí hned několik možností, přičemž konkrétní ošetření závisí vždy na daném salonu a podle daných postupů také vypadá výsledek. Jako nejefektivnější se jeví zábaly těla, které pojí účinky různých látek s působením tepla (zábalu).

V případě celulitidy se nejčastěji využívají výtažky z kofeinu či pepře, pro zeštíhlení a zpevnění kůže pak sója nebo čokoláda. Kromě samotného zábalu ošetření zahrnuje peeling celého těla, masáž pomocí speciálních technik a aplikaci zeštíhlujícího tělového přípravku. Kosmetické ošetření určené proti celulitidě či k zeštíhlení je obvykle nutné absolvovat několikrát za sebou, přičemž salony obvykle nabízejí procedury jako balíček za zvýhodněnou cenu.

Náš tip: Fitness Wrap zábal v salonu Biodroga (Jungmannova 28, Praha 1, tel. 296 165 141) zpevní pokožku a zredukuje křivky již po první aplikaci. Cena za hodinové ošetření je 1490 Kč.

5. Elektrolipolýza

Osvědčená, minimálně invazivní metoda používaná k odstranění nežádoucích tukových polštářků, k formování postavy a zároveň ke zlepšení stavu celulitidy se provádí pomocí elektrického pole. Během procedury se do problematických podkožních partií zavedou vlasově tenké jehličky, které působí jako elektrody. Ty díky působení slabého proudu následně pomáhají narušit zbytnělé vazivové tkáně a rozpustit tukové buňky, které se následně vyplavují ven z těla (proto je při elektrolipolýze mimořádně důležité dodržovat pitný režim). Tato metoda se využívá především na problematické partie stehen, hýždí, boků a břicha, dobré účinky s ní lze ale docílit i v oblasti obličeje a podbradku. Samozřejmostí je nutnost opakování procedury, efekt přichází postupně, od třetího sezení je však již redukce ošetřovaných partií viditelná. Elektrolipolýza, stejně jako další podpůrné metody, se nedoporučuje lidem s většími tukovými zásobami, kterým poslouží spíše tradiční liposukce.

Kam zajít: Klinika GHC, Krakovská 8, Praha 1, tel. 222 211 206. Jedno ošetření partie těla stojí 3000 Kč.

6. Lymfatická drenáž

Principem této speciální masáže je působení na lymfatický a žilní systém a stimulace průtoku lymfy, která zajišťuje výměnu látek mezi krví a tkáněmi a odvod zbytků látkové proměny ven z těla. Stejně jako v případě vakuové masáže, i při lymfatické si můžete zvolit, zda chcete přístrojovou, nebo manuální. V případě přístroje se využívá speciální obleček, který se nafukuje v přirozeném směru toku lymfy. Manuální masáž, která je díky přesně cíleným hmatům preciznější, tvoří speciální sestava pohybů, které působí na lymfatické cesty a urychlují tak metabolické procesy a odplavování škodlivin. Obě metody mají výrazné detoxikační účinky, což se projevuje například na zlepšení kvality pleti, zároveň tělo zbavují přebytečné vody a podporují rychlejší odbourávání tukové tkáně. Lymfatická drenáž má skvělé účinky na redukci celulitidy, zlepšuje imunitu a pomáhá také proti chronické únavě. Obě metody drenáže je nutné pro optimální výsledky opakovat, ideálně jako kúru 10 masáží.

Kam zajít: Studio Limetka, U Leskavy 32, Brno, tel. 602 575 732. Jedno ošetření přístrojem (40 minut) stojí 450 Kč.
Centrum Aeditus, Jagellonská 1, Praha 3, tel. 777 008 229. Celková manuální lymfodrenáž trvá 2 hodiny a stojí 1250 Kč.

7. Neinvazivní mezoterapie

Tato přístrojová dermoprocedura pojí tři technologie, které při vzájemné součinnosti působí na redukci celulitidy a zpevnění pokožky těla. Za pomoci laseru a elektrických pulzů se speciální hlavicí vpravuje hluboko do tkáně koktejl účinných látek, které spolu se stimulací laseru cíleně působí na podkoží. Tam posilují mikrocirkulaci, snadnější odtok lymfy, spalování tuků a tvorbu kolagenu pro pružnější, pevnější kůži. Samotná procedura je jako příjemná masáž, nevyžaduje žádnou rekonvalescenci a trvá pouhých 30 minut. Je však nutné ji několikrát zopakovat.

Kam zajít: AURA Medical Clinic, Koněvova 31, Praha 3, tel. 222 582 002. Jedno ošetření vyjde na 1000 Kč.

8. Tvarující boty

Chodíte často pěšky? Díky speciálním sportovním botám to může být ještě prospěšnější. Na trhu dnes existuje několik modelů speciální obuvi, která pojí pohodlí sportovních bot s příjemným efektem v podobě zpevňování svalů. Tajemství těchto bot tkví ve speciální podrážce, která obsahuje balanční polštářky. Ty při chůzi či sportu nutí svaly pracovat intenzivněji díky nestabilitě, již vytvářejí, a tak je posilují a tvarují.

Náš tip: Sportovní boty značek Reebok, Skechers nebo Fila. Na léto ideální jsou třeba tvarující žabky FitFlop. Zmíněné modely stojí v rozmezí 1300-3200 Kč.

9. Termostimulace

Tělový termostimulační přístroj (Bodyter, Bodyter Premium) kombinuje působení tepla s „pasivní gymnastikou“ těla pomocí elektrostimulací. Zvýšené teplo působí na urychlení všech metabolických procesů v těle, včetně výživy a odvodu odpadních látek, elektrický proud nízké frekvence pak stimuluje svalstvo a přispívá k jeho zpevnění. Přístroj je vybaven 7 různými typy proudů, kdy podle využití konkrétního typu lze docílit různého efektu. Výsledkem je tak nejen redukce celulitidy, ale i tvarování, zpevnění ochablého svalstva nebo zeštíhlení problematických partií. Pro zeštíhlení je nutné ošetření zopakovat alespoň 10x. Tato metoda je vhodná i pro zpevnění těla po porodu.

Kam zajít: Mandala Spa, Wuchterlova 18, Praha 6, tel. 233 320 965. Jedno ošetření trvá 40 minut a stojí 1200 Kč.

10. Chytrá kosmetika

I když vědci zatím neobjevili krém, který by dokázal během několika dní zmenšit tvary těla o několik konfekčních velikostí, jako doplňková metoda v případě pravidelného pohybu je zpevňující či anticelulitidová kosmetika skvělým pomocníkem. Vyzkoušet můžete např. Tělovou zpevňující péči proti ukládání tuku v oblasti břicha a pasu Celluli Laser Size Code, Biotherm, 990 Kč, Zeštíhlující aromatický olej, Thalgo, 1210 Kč, Mandlový zeštíhlující gel, který detoxikuje, zpevňuje a vyhlazuje pokožku, od L‘Occitane, 960 Kč, Remodelační tělové máslo Enja pro pevnější a pružnější pokožku, Dermacol, 299 Kč, nebo Vyhlazující čisticí a zjemňující tělové mléko Smoothing Body Cleansing Milk, Shiseido, 875 Kč. Na trhu zřejmě objevíte mnoho dalších přípravků, které vám pomohou v cestě za sexy postavou, záleží jen na vás, které si vyberete a kolik peněz chcete investovat.

Autor: Martina Pavlová (Dieta)

Autor: Martina Pavlová (Dieta)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery