Detoxikační síla medu | e15.cz

Detoxikační síla medu

Vendula Kochanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Med milujeme skoro všichni. V zimě si jím sladíme horký čaj s citrónem, na Vánoce pečeme perníčky a na předvánočních trzích se posilňujeme lahodnou medovinou. Tato zlatavá, lahodná pochutina se však dá využít i na poněkud netradiční účely.

Medem můžeme hýčkat nejen naše chuťové buňky, ale také pokožku a unavené tělo. Medová masáž je jedním z hitů současné nabídky welness a kosmetických center.

Med vyniká kromě své příjemné chuti i silnými detoxikačními účinky. Obsahuje rovněž celou řadu minerálů a stopových prvků. Daných unikátních vlastností se využívá právě při medových masážích, které nám pomohou vyčistit organismus, vyhnout se celé řadě civilizačních chorob a v neposlední řadě nám poskytnou blahodárnou relaxaci. 

Autor: Ženy - E15


====Medové opojení====

Při medové masáži dochází k vyplavování toxických látek z těla na povrch kůže. Med proniká do hloubky pórů a doslova z nich „vysává“ usazeniny, tělu nepřirozené látky, které se zde nahromadily vlivem znečištěného životního prostředí, chemicky ošetřených potravin, či léčiv. Včelí med, coby čistě přírodní produkt, má léčivé účinky, jež mohou proniknout do těla prostřednictvím reflexních zón na zádech. Tak může med stimulovat činnost řady orgánů a přispět dokonce k jejich ozdravení. Medová procedura pomáhá oživit přirozené pochody a detoxikační procesy v organismu.

Tato masáž se doporučuje především při potížích krevního oběhu, alergiích, revmatických onemocněních svalů a kloubů, či chronické rýmě a chorobách vedlejších dutin. Nemalý vliv má také při obtížích s bolestmi hlavy, depresích, či nespavosti. Z vnitřních orgánů medovou masáž nejvíce „ocení“ ledviny, játra, slinivka břišní, ale i žaludek a střeva. Blahodárné účinky medu však tímto výčtem zdaleka nekončí. 

Autor: Ženy - E15Procedura krok za krokemMasáž medem lze aplikovat na záda i klouby. Obé varianty jsou nejen zdraví prospěšné, ale i nesmírně příjemné. Medovou masáž dnes již najdete v nabídce řady wellness center. Za hodinovou kúru zaplatíte zhruba od 400 do 600 korun.

Nejčastěji prováděnou metodou je masáž zad, při které klient pohodlně leží na břiše. O medové masáži si s námi povídala paní Alena, která danou proceduru vyzkoušela při nedávném wellness pobytu v lázních v Trenčianských Teplicích. „ O medové masáži jsem se dočetla v nabídce relaxačního centra a velmi mě zaujala. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první mou zkušenost s tímto typem masáže, byla jsem na celý postup zvědavá. Masér mi ochotně v průběhu aplikace vše vysvětlil. Nejprve mi na záda nanesl příjemně hřejivou medovou hmotu, kterou pak speciálními tahy roztíral po celé ploše zad. Med pak nechal zhruba dvacet minut působit. Za tuto dobu jsem se příjemně uvolnila a zrelaxovala, k čemuž mi dopomohla i pomalá ezoterická hudba.“

Speciální technika masáže, kterou popisuje paní Alena je pro výsledný účinek zásadní. Med se do pokožky těla nevmasíruje, ale pouze se po jeho povrchu roztírá, tak má možnost doslova vytáhnout z těla škodlivé látky. Působí zde napětí a podtlak, toxiny vystupují z kůže na povrch, med zhoustne a zbarví se. Med z těla není vhodné ihned po aplikaci smývat vodou ani pak při sprchování použít sprchový gel. Paní Alenu tedy zajímalo, jakým způsobem jí medové hmoty masér zbaví. „Po uplynutí doby působení medu, přinesl pracovník wellness centra vlhké nahřáté ručníky. Jemnými tahy poté med z mých zad setřel. Celá procedura byla nesmírně příjemná, skvěle jsem si odpočinula a věřím, že jsem udělala i něco pro své zdraví.“


Autor: Vendula Kochanová
18. srpna 2010

Autor: Vendula Kochanová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery