Diamantové korunky z Česka zdobí světové miss. Jedna nyní míří do Prahy. | e15.cz

Diamantové korunky z Česka zdobí světové miss. Jedna nyní míří do Prahy.

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tradice českého šperkařství dosáhla v letošním roce mezinárodního úspěchu. Miss Universe, Miss USA a Miss US Teen byly korunovány diamantovými korunkami z českých šperkařských dílen. Jedna z korunek, patřící nejkrásnější ženě světa, nyní putuje na výstavu diamantů v Praze.

Všechny diadémy byly vyrobeny firmou

(DIC), na jejich výrobě se podílel několikačlenný tým a výroba každého ze šperků zabrala tisíce hodin pečlivé práce sklářů, šperkařů a brusičů.

Výroba korunky Miss Universe, která nyní míří na Diamantovou výstavu, trvala celé 4 měsíce a tým pracovníků strávil nad jejím vznikem neuvěřitelných 3000 hodin. K její výrobě bylo použito 220 gramů zlata a je osázena 311 diamanty, 198 Safíry, 33 krystaly a pěti topazy. Její hodnota se pak odhaduje na 300 000 amerických dolarů. Celý proces zhotovení probíhal v několika fázích. Nejprve byly vytvořeny návrhy, které byly schváleny ze strany organizátora soutěže, dále bylo nutné vyrobit prototyp a až po jeho finálním odsouhlasení mohl tým začít pracovat na finální verzi korunky.

Historicky první česká korunka Miss Universe ozdobila v lednu letošního roku hlavu nové královny krásy, dvaadvacetileté Paulíny Vegy. Kráska z Kolumbie bude rok po svém vítězství kralovat v New Yorku, jehož siluetami se designéři z Diamonds International Corporation při výrobě šperku inspirovali.

Diamantové korunky z Česka zdobí světové miss.Autor: Ženy - E15

Diamantová výstava

Pokud patříte k fanouškům diamantových šperků či soutěží krásných žen, zaručeně si nenechte ujít Diamantovou výstavu, která potrvá od 10. do 20. listopadu 2015 a návštěvníci ji mohou shlédnout v showroomu DIC, Široká ulice 15, Praha 1, denně od 10.30 do 19.00.

Kromě korunky si zde můžete prohlédnout expozici unikátních diamantových šperků, investičních diamantů nejrůznějších barev, velikostí a typů brusu a také kolekci luxusních hodinek z kolekce Diamonds International Corporation.

Diamantová výstavaAutor: Ženy - E15

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video