Dobročinná přehlídka Fashion for kids 2013: Topmodelky předvedly českou i italskou módu | e15.cz

Dobročinná přehlídka Fashion for kids 2013: Topmodelky předvedly českou i italskou módu

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V pražském Obecním domě se proběhl již 9.ročník exkluzivní charitativní módní přehlídky, kterou pravidelně pořádá nadace Terezy Maxové dětem.

Letos nesla přehlídka trochu zváštní název - Škoda Rapid Spaceback presents: „Fashion for kids 2013“ - INSIGHT. Letošní téma přehlídky nebylo vybráno náhodou. Chtěli jsme přiblížit pohled do pocitů dětské duše a jejích osudů, ale též autentických příběhů lidí, které o ně pečují. I díky nim se mnohdy v praxi nejlépe ukáže, co je třeba změnit v systému péče o dítě. Toto téma nám přišlo velmi silné, a proto jsme se rozhodli mu věnovat nejen téma celé přehlídky, ale vydat i speciální číslo edice Otvíráme. Ta se bude skládat z příběhů (ne)obyčejných lidí, jejichž osudy mnohdy zůstávají opomenuty, přitom právě jejich nositelé by měli být hvězdami zpráv a pozitivními vzory mladých lidí. Jde o lidi, kterým pomoc druhým nepřipadá jako ztráta času.“ uvedla k letošnímu zaměření přehlídky patronka a zakladatelka nadace Tereza Maxová. Program přehlídky byl i tentokrát značně pestrý.Kromě autorské kolekce Jaro/Léto 2014 italského módního domu CoSTUME NATIONAL, shlédli hosté také výběr toho nejlepšího z české módy. Své modely zde prezentovali přední čeští návrháři, např. Klára Nademlýnská, Kateřina Geislerová, Jakub Polanka, Zuzana Kubíčková, Lukáš Lindner, Pavel Ivnčic nebo Mirka Talavašková.

S okouzlujících modelech se společně s modelkami po mole prošli také zakladatelka nadace Tereza Maxová a topmodelka Karolína Kurková. Pozvání Terezy přijala rovněž šéfeditorka italského VOGUE, Franca Sozzani.

V rámci slavnostního večera byla také opětovně udělena cena za mimořádnou pomoc opuštěným a ohroženým dětem, tzv. „Cena zlatého srdce“. Cenu tento rok přijala z rukou patronky nadace paní Terezy Maxové ředitelka dětského krizového centra paní Zora Dušková. Tuto cenu pro nadaci navrhl přední designér Maxim Velčovský, díky podpoře Nadačního fondu LASVIT.

Letošní ročník přehlídky Fashion for kids přinesl rekordní výtěžek v celkové častce 8. 245.161 korun.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video