Dokonalý makeup: Sametová pleť, sjednocená barva, svěží pohled | e15.cz

Dokonalý makeup: Sametová pleť, sjednocená barva, svěží pohled

ZDROJ: Ženy - E15

Martina Pavlová (Moje Psychologie)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Existuje spousta více či méně sofistikovaných způsobů, jak zamaskovat skutečný věk. Nejrychlejší a nejjednodušší omlazení, které navíc můžete mít stále po ruce (resp. v kabelce), nabízejí líčidla. Stačí jenom vědět, jak je správně použít.

Zastavit čas nedokáže, pomůže ale odečíst pár let. Chytrá dekorativní kosmetika umí zázraky, ale je nutné vědět, co funguje, a co vám naopak může ublížit. Chcete-li vypadat mladě, pečlivě zvažte výběr kosmetiky už v obchodě. Stejně jako existují liftingové krémy, jsou k dostání i líčidla s obsahem látek zpomalujících stárnutí. Make-up s retinolem, antioxidanty a dalšími omlazujícími látkami násobí účinky pečující kosmetiky a pomáhá nám vypadat svěže.

Ještě důležitější je však podle odborníků ochrana před sluncem. Proto spousta líčidel v sobě dnes již UV faktor obsahuje. Co dál hraje ve váš prospěch? Lichotivé barvy, vybrané textury a správně zvolené tahy štětcem. Poradíme vám, jak na to.

Sametová pleť: podkladové báze

Základem dokonalého vzhledu bez ohledu na věk je správně připravená pleť. To znamená zejména řádnou hydrataci, protože suchá místa mohou způsobovat jak prohloubení vrásek, tak olupování make-upu.

Druhým krokem je použití oblíbeného přípravku všech vizážistů: podkladové báze, lehkého gelového přípravku, který se nanáší prsty v malém množství na vybrané partie obličeje a okamžitě opticky zdokonalí povrch pleti. Přípravky, jako např. Instant Smooth značky Clarins (790Kč) nebo Base Lissante Resurfacante L’Oréal Paris (449 Kč), ihned zaplní póry, absorbují lesk, zjemní vrásky a skvěle vyhladí povrch pokožky.

S bází ale opatrně. Nepoužívejte ji na celý obličej, aby nevytvořila nevzhlednou masku, která zbytečně přidává léta. Použijte ji zejména na středovou oblast obličeje, včetně očních víček. To zaručí lepší přilnavost stínů. Pak přichází na řadu maskování nedokonalostí.

Odborníci na líčení radí mít ve své výbavě aspoň dva korektory. Jeden tuhý v barvě pokožky,
který dobře zakryje tmavé pihy a začervenání, druhý krémový, hydratační, lehce nažloutlé barvy pro eliminaci kruhů pod očima.

Nanášejte ho zlehka pomocí jemného štětce, nevtírejte silou do kůže, jinak se vytvoří nevzhledné hrudky.

Sjednocená barva: make-up

Potom přichází na řadu podkladový make-up. Správný produkt by měl s pletí splynout texturou i barevně, zdokonalit ji a zároveň dodat přirozený vzhled. Pro mladistvý vzhled jsou
vhodné jak liftingové, tak rozjasňující přípravky s obsahem světlo odrážejících mikročástic, které zjemňují vrásky, zdokonalují tón pleti a vytvářejí okamžitý omlazující efekt.

Pozor, pokud nemáte mastný typ pleti, vyhýbejte přípravkům s označením „matující“. Totéž platí pro minerální a pudrové přípravky, které zbytečně zvýrazňují vrásky. Pro sušší a zralejší
pleť jsou mnohem vhodnější krémové a tekuté konzistence, které se nejlépe nanášejí pomocí speciálního štětce nebo vlhké houbičky.

Make-up nanášejte pouze na místa, kde je to nutné, zejména na T zónu, a pak ho postupně rozetřete do stran ke spánkům, na krk a k vlasům do ztracena.Na závěr ještě sáhněte po rozjasňujícím přípravku ve štětci o tón světlejším, než je přirozená barva vaší pleti. Omlazující efekt zaručí zejména při nanesení nad horní ret a do vnitřních a vnějších koutků očí. Rozjasní pohled a zakryje znaky
únavy, které přidávají léta.

Autor: Martina Pavlová (Moje Psychologie)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery