Domácí melírování | e15.cz

Domácí melírování

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Barevné proužky ve vlasech jsou stále moderní, sexy a dokáží prozářit celý obličej. Pokud kvůli nim nechcete navštívit kadeřníka, zkuste do zvládnout samy doma, poradíme, jak na to.

Při melírování můžete použít několik způsobů:

1) alobal


Pinzetou nebo prsty postupně oddělujete proužky, které chcete obarvit. Pod vybraný pramínek vsuňte alobal, aby vám barva při nanášení a působení neprosákla i na ostatní vlasy, pak naneste štětečkem barvu, alobal zabalte a nechte působit tak dlouho, jak je uvedeno na návodu k použití.Pak spláchněte vodu.

2) čepice a háček
Igelitová čepice bývá často součástí prostředků na zesvětlování. Naseďte si na suché vlasy čepici, háčkem vytáhněte otvory v čepici pramínky vlasů a naneste na ně barvu. Barva se nanáší od hlavy směrem ke konečkům, protože konečky přijímají barvu rychleji.

3) hřeben nebo speciální aplikátor s hřebínkem


Špičky hřebenu zlehka namočte do barvy a pak vlasy opatrně pročísněte seshora dolů. Opět nechte působit podle návodu a pak smyjte.

Po barvení splachujte vlasy vodu tak dlouho, pokud z vlasů nepoteče jen čistá voda. Nakonec ošetřete vlasy kůrou, která bývá v balení přiložena, aby se vlasy nevysušily a byly chráněné. Přípravky pro domácí melírování jsou běžně k dostání v obchodní síti. Obsahují podrobný návod, jak při melírování postupovat. Melír může vypadat přirozeně i tehdy, když vlasy odrůstají a proto nepotřebuje tak často obnovovat jako když máte nabarvenou celou hlavu. Umí zamaskovat první šediny, světlejší pramínky rozjasní celý obličej a bez drastických zásahů umí zesvětlit pramínky až o několik odstínů.

Pokud se vám nelíbí světlé pramínky, můžete použít jakoukoliv barvu kde vaší libosti a pořídit si tak pramínky například jen o odstín tmavší nebo svělejší než jsou vaše vlasy původní, postup je stejný jako u melírování. Problém není ani tehdy, chcete-li pramínky pouze pro jeden večer, použít k tomu stačí barevnou maskaru. Maskarou potřete vybrané pramínky, nechte zaschnout a je hotovo. Až je budete chtít odstranit, pouze smyjte vodou. Škála odstínů je veliká a tak můžete použít několik různých barev najednou.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video