Egyptská lufa - první pomoc pro unavenou pleť | e15.cz

Egyptská lufa - první pomoc pro unavenou pleť

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Chcete dodat pleti svěžest nebo se zbavit celulitidy? Pak vyzkoušejte lufu!

Lufa, jak ji známe my, se vyrábí z dozrálých plodů tykvovité rostliny s názvem Lufa Cylindrica. Původem pochází z tropických zemí, jako jsou Arábie, Egypt a Indie, z nichž se posléze rozšířila do Číny a Japonska.

Zpracovává se ponořením vyzrálých plodů do nádob s proudící vodou. Dužina se potom propírá, odstraňují se semena a vlákna se nakonec suší a bělí na slunci.

Mladé plody, chuťově připomínající okurku, mají bohaté využití v kuchyni - hodí se do salátů, leča, k dušení i k zapékání. U nás ale lufu známe spíše v podobě masážních rukavic a mycích hub či žínek.

Výrobky z lufy jsou používány pro jemnou masáž, neboť působí jako šetrný peeling, který prokrvuje pokožku, odstraňuje odumřelé buňky a nečistoty. Prokrvení pokožky pak působí pozitivně také na unavené svaly, klouby postižené revmatismem a výrazný vliv má v rámci léčby a prevence celulitidy.

„Pokud při mytí zvolíte místo klasické houby přírodní lufu, nebudete litovat. Lufa se po namočení stává měkkou a hladkou a pomáhá tak k šetrnému a příjemnému peelingu celého těla. Kromě toho je lufa užitečná také při masážích a určitě se vám bude hodit i při saunování,“ tvrdí Richard Kašpar, specialista z e-shopu morskahouba.cz.

Účinky masáže žínkou z lufy:

  • Prokrvuje pokožku, která se tak lépe regeneruje
  • Působí jako jemný peeling, pokožka je hladká a jemná, působí svěžeji
  • Odstraňuje odumřelé kožní buňky a uvolňuje ucpané mazové žlázy.
  • Je jednou z nejúčinnějších prevencí a pomocí při celulitidě
  • Pomáhá při revmatismu, neboť prokrvuje tkáně i v okolí kloubů
  • Přináší úlevu namoženým a unaveným svalům
  • Stimuluje krevní oběh a tak celkově osvěžuje a povzbuzuje unavený organismus.

Postup peelingu lufou je jednoduchý. Při mytí důkladně promasírujte vlhkou lufou pokožku celého těla, včetně obličeje, jemnými krouživými pohyby. Při masáži postupujte od nohou směrem k srdci.

Díky silnému prokrvení kožních buněk se pleť stává výrazně hladší a jemnější, po ukončení masáže může být ovsem jemně podrážděná. Po peelingu ji tedy nechte chvíli odpočinout a nenanášejte žádné kosmetické prostředky.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video