Egyptská masáž: Relaxace egyptských faraonů | e15.cz

Egyptská masáž: Relaxace egyptských faraonů

Vendula Kochanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jste unavená, nervózní, vystresovaná a bez energie, máte ztuhlé svaly, nebo vás bolí záda? Je tedy ten pravý čas na masáž, která vás zmíněných neduhů zbaví. A proč nezkusit například exotickou a dálkou „vonící“ - egyptskou masáž.

Přenesme se nyní do starověkého Egypta, samotného centra a velmoci tehdejšího světa. Již tehdy se využívalo blahodárných účinků speciální masáže, která navodila pocit klidu, úlevy a dodala energii znavenému organismu. Egyptští vládci si těch nejlepších masérů velice cenili a jejich hodnota se vyvažovala zlatem. Egypťané totiž věřili, že ruce maséra jsou obdařeny zvláštní silou, jež je darem od samotných bohů.

Egyptská masáž je vysoce harmonizující a relaxační procedura, která se zaměřuje zejména na uvolnění a relaxaci organismu. Vláčné a pomalé tahy prstů a dlaní stimulují krevní oběh, revitalizují jej a díky tomu se škodliviny a toxiny snáze vyplavují z organismu. Speciální techniky pohybů a hmatů působí na hluboko uložené vrstvy svalové tkáně a pomáhají je uvolnit. Ve většině wellnes salónech je egyptská masáž je doprovázena použitím esenciálních olejů z aromatických bylin. Procedura tedy působí nejen na organismus, ale je také „elixírem života“ pro naše smysly.

Autor: Ženy - E15


Kromě esenciální egyptské masáže existuje také tzv. spirituální egyptská masáž. Jejím základním principem je přirovnání těla k pyramidám. Egypťané rozdělovali tělo na pyramidy – hlava, ramena a pas představují jednu pyramidu, další je od pasu dolů. Energetické centrum se nachází ve středu těchto pyramid. Spirituální metoda dále vychází z předpokladu, že je organismus složen ze sedmi hlavních kovů: zlata, stříbra, železa, rtuti, mědi, cínu a síry. V každém organismu hraje prim jiný kov. Podle toho, který převládá, se pak určuje typologie klientova těla – teplé, studené vlhké, či suché tělo. Do hry vstupují i živly, které v klientově těle převládají, ty pak ovlivňují další postup a vhodnou formu masáže. Egyptská masáž spirituálního zaměření pracuje i s numerologií. Bohužel danou verzi egyptské masáže zatím nenabízí mnoho salónů, byť je velice zajímavá a poutavá.

Mnohem častěji se setkáte, s již zmíněnou, esenciální egyptskou masáží, která se stala stálicí v nabídce wellnes center. V mnoha salónech ji dokonce provádějí rodilí Egypťané. Můžete si tak, o to autentičtěji, vychutnat atmosféru pravé egyptské masáže a na chvíli se možná cítit i jako obdivovaná nejkrásnější vládkyně Egypta Kleopatra.

Autor: Vendula Kochanová
15. dubna 2011

0:normal690:true:true KAŽDÝ DEN NOVÉ SLEVY NA JEDNOM MÍSTĚ!

Autor: Vendula Kochanová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video