Extravagantní líčení zaujme na první pohled. Inspirujte se! | e15.cz

Extravagantní líčení zaujme na první pohled. Inspirujte se!

Monika Kváčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Extravagantní líčení zaujme na první pohled. Je krásné, efektní a nápadité. Pro normální nošení není extravagantní líčení vhodné, ale společenská sezóna je ideální příležitostí, jak zazářit na maškarním bále, na plese nebo i večírku či párty. Stačí se jen nebát…

Pro normální denní nošení extravagantní make-up vhodný není, ale dobře zvoleným a provedeným výrazným líčením oživíte i zcela jednoduchý outfit a rozhodně nezapadnete v davu. Pokud si netroufáte na přílišnou extravaganci, vyzkoušejte třeba jen třpytky, barevné oční linky nebo umělé řasy. Odvážnější z vás se pak mohou inspirovat prací přední školy líčení SURFACE v Praze a naší fotogalerií.

Vizážistky a lektorky školy vytvořily každá specifické líčení na tvářích českých miss Jitky Válkové, Veroniky Chmelířové, Hany Věrné či Dominiky Opplové.

Škola vytvořila kolekci k oslavě vizážistického umění se snahou rozčeřit klidnou hladinu vizážistických vod v České republice a zároveň motivovat a inspirovat absolventy či nové zájemce o studium vizážistiky. Vizážistika je umění, které stojí na výjimečném talentu znalosti kombinace barev, anatomie obličeje a vypracované technice aplikací“ , prozradila Markéta Davidovich z profesionální školy líčení.

Známá vizážistka Simona Bártová, která se zaměřuje na svatební líčení a je zastánkyní přirozené ženské krásy, udělala nádherné líčení se zaměřením na oči, díky němuž vystoupila přirozená krása Hanky Věrné. Ke stejnému makeupu využijete zkrášlovadla v přirozených jemných tónech, pouze oči jemně vystínujete tmavým stínem, orámujete linkou a nalepíte umělé řasy.

Hana VěrnáAutor: Ženy - E15

Jitka Válková byla múzou vizážistce Haně Jurové, která pro vytvořila dva odlišné styly extravagantního líčení. Kousky metalových papírků nalepené na Jitčině krku budou možná jen pro velmi odvážné, ale make-up laděný do bronzového odstínu a metalicky modré oční linky zvládnete poměrně jednoduše.

Jitka VálkováAutor: Ženy - E15

Druhý vizuál je postaven na fialové barvě, ale stejným systémem můžete vytvořit podobný make-up v jakékoli barevné tónině. Na horním víčku vytvoříte kouřové líčení, pouze místo černého stínu použijte fialový a třpytivý černý nebo šedý (Návod na kouřové líčení naleznete v článku Kouřové líčení - když chcete zaujmout). Spodní víčko pak orámujete výraznou fialovou tužkou, a sladíte rtěnku ve stejném tónu.

Jitka VálkováAutor: Ženy - E15

Bronzový makeup Dominiky Opplové, který vytvořila přední česká vizážistka Lucia Gibodová patří také ke spíše umírněnější formě extravagantního líčení a i přes rafinovanou změnu pleti vypadá jinak hezky a přirozeně. Stačí jen trochu kouzlit s bronzerem, rozjasňovačem a rtěnkou laděnou do stejného odstínu. Pro dodání dramatičnosti či mystičtějšího vzhledu použijte navíc výrazné umělé řasy.

Dominika OpplováAutor: Ženy - E15

Líčení Veroniky Chmelířové tvořila vizážistka Barbora Nevická se zřejmou inspirací dálným východem. Hlavní efekt tvoří perfektní provedení hrubé linky kolem celého oka, kontrastně zvýrazněného obočí a kontury rtů, vyplněné rtěnkou v tmavém odstínu, korespondující s barvou linek. Umělé řasy pak už jen celkovou výraznost makeupu doplňují.

Veronika ChmelířováAutor: Ženy - E15

Foto: Martina Gonšenicová pro SURFACE proffesional make-up school

Nazaujal vás ani jeden z vizuálů? Další inspirativní ukázky extvavagantního líčení naleznete ve FOTOGALERII.

Autor: Monika Kváčková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video