Extravagantní líčení zaujme na první pohled. Inspirujte se! | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Extravagantní líčení zaujme na první pohled. Inspirujte se!

Monika Kváčková

Extravagantní líčení zaujme na první pohled. Je krásné, efektní a nápadité. Pro normální nošení není extravagantní líčení vhodné, ale společenská sezóna je ideální příležitostí, jak zazářit na maškarním bále, na plese nebo i večírku či párty. Stačí se jen nebát…

Pro normální denní nošení extravagantní make-up vhodný není, ale dobře zvoleným a provedeným výrazným líčením oživíte i zcela jednoduchý outfit a rozhodně nezapadnete v davu. Pokud si netroufáte na přílišnou extravaganci, vyzkoušejte třeba jen třpytky, barevné oční linky nebo umělé řasy. Odvážnější z vás se pak mohou inspirovat prací přední školy líčení SURFACE v Praze a naší fotogalerií.

Vizážistky a lektorky školy vytvořily každá specifické líčení na tvářích českých miss Jitky Válkové, Veroniky Chmelířové, Hany Věrné či Dominiky Opplové.

Škola vytvořila kolekci k oslavě vizážistického umění se snahou rozčeřit klidnou hladinu vizážistických vod v České republice a zároveň motivovat a inspirovat absolventy či nové zájemce o studium vizážistiky. Vizážistika je umění, které stojí na výjimečném talentu znalosti kombinace barev, anatomie obličeje a vypracované technice aplikací“ , prozradila Markéta Davidovich z profesionální školy líčení.

Známá vizážistka Simona Bártová, která se zaměřuje na svatební líčení a je zastánkyní přirozené ženské krásy, udělala nádherné líčení se zaměřením na oči, díky němuž vystoupila přirozená krása Hanky Věrné. Ke stejnému makeupu využijete zkrášlovadla v přirozených jemných tónech, pouze oči jemně vystínujete tmavým stínem, orámujete linkou a nalepíte umělé řasy.

Hana VěrnáHana VěrnáAutor:

Jitka Válková byla múzou vizážistce Haně Jurové, která pro vytvořila dva odlišné styly extravagantního líčení. Kousky metalových papírků nalepené na Jitčině krku budou možná jen pro velmi odvážné, ale make-up laděný do bronzového odstínu a metalicky modré oční linky zvládnete poměrně jednoduše.

Jitka VálkováJitka VálkováAutor:

Druhý vizuál je postaven na fialové barvě, ale stejným systémem můžete vytvořit podobný make-up v jakékoli barevné tónině. Na horním víčku vytvoříte kouřové líčení, pouze místo černého stínu použijte fialový a třpytivý černý nebo šedý (Návod na kouřové líčení naleznete v článku Kouřové líčení - když chcete zaujmout). Spodní víčko pak orámujete výraznou fialovou tužkou, a sladíte rtěnku ve stejném tónu.

Jitka VálkováJitka VálkováAutor:

Bronzový makeup Dominiky Opplové, který vytvořila přední česká vizážistka Lucia Gibodová patří také ke spíše umírněnější formě extravagantního líčení a i přes rafinovanou změnu pleti vypadá jinak hezky a přirozeně. Stačí jen trochu kouzlit s bronzerem, rozjasňovačem a rtěnkou laděnou do stejného odstínu. Pro dodání dramatičnosti či mystičtějšího vzhledu použijte navíc výrazné umělé řasy.

Dominika OpplováDominika OpplováAutor:

Líčení Veroniky Chmelířové tvořila vizážistka Barbora Nevická se zřejmou inspirací dálným východem. Hlavní efekt tvoří perfektní provedení hrubé linky kolem celého oka, kontrastně zvýrazněného obočí a kontury rtů, vyplněné rtěnkou v tmavém odstínu, korespondující s barvou linek. Umělé řasy pak už jen celkovou výraznost makeupu doplňují.

Veronika ChmelířováVeronika ChmelířováAutor:

Foto: Martina Gonšenicová pro SURFACE proffesional make-up school

Nazaujal vás ani jeden z vizuálů? Další inspirativní ukázky extvavagantního líčení naleznete ve FOTOGALERII.

Autor: Monika Kváčková
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!