Fotoepilace: Zbavte se chloupků – zn. NAVŽDY | e15.cz

Fotoepilace: Zbavte se chloupků – zn. NAVŽDY

Vendula Kochanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Metod, které nám pomohou k hladké pokožce bez chloupků je celá řada, avšak těch, které nás zbaví nepříjemného ochlupení napořád je poskrovnu. Jednou z nich je fotoepilace – nejúčinnější metoda trvalé epilace.

 Všechny to známe, zápasení s žiletkami, elektrickými holicími strojky, bolestivými epilátory, nebo neméně nepříjemným voskem. Mnohé z nás znají také fotoepilaci pomocí laseru, nyní však zažívá svůj boom přístroj IPL – intenzivní pulzní světlo.

Při aplikaci IPL se využívají intenzivní světelní impulzy, které mají podobný účinek jako laser – zničí vlasový folikul. Na rozdíl od laseru není však IPL vůbec bolestivá, protože záblesk světla trvá pouhou milisekundu. U laseru může být totiž obtížnější vystihnout moment, kdy je kořínek chloupku dostatečně zahřátý a nespálit při tom pokožku.
IPL technologie funguje na principu výběrové neboli selektivní fototermolýzy. Tmavý pigment – melanin, který je obsažen v chloupcích dokáže absorbovat impulzní světlo. Tím se vlasová pochva rozehřeje zhruba na sedmdesát stupňů celsia.

Touto teplotou dojde ke zničení buněk uprostřed vlasového folikulu a jejich vypuzení z těla, aniž by došlo k poškození ostatní tkáně. Pokud je poškození úplné z daného místa pak již žádný nežádoucí chloupek nevyroste – jedná se tedy o trvalé odstranění.

Autor: Ženy - E15


Jak upozorňuje většina salónů, kde fotoepilaci provádějí, trvale znamená 70 až 95% úspěšnost trvalého odstranění chloupků. Úspěšnost celé procedury je závislá na fototypu pleti a barvě ochlupení. Nejlepších výsledků je dosaženo, je li pleť světlá a chloupky tmavé. V tomto ohledu jsou znevýhodněny blondýnky (popř. blonďáci) s porcelánovou pokožkou, či naopak jedinci s velmi tmavou kůží. Zde je fotoepilace značně obtížná.

Celý proces je, jak už jsme zmínili, bezbolestný a není nijak časově náročný. Čas, který v salónu strávíte, je samozřejmě přímo úměrný ploše, kterou chcete epilovat. Jen pro představu ošetření podpaží a třísel trvá přibližně 10 minut, ošetření větších oblastí, jako jsou například nohy a záda mohou trvat 45 až 60 minut.
 
Aplikaci IPL je nutné několikrát opakovat, většinou čtyřikrát až šestkrát. Opakování je zapříčiněno tím, že existují dvě období růstu chloupků - období růstu a období klidu. Fotoepilaci je nejlepší provádět v období růstu. Opakovaným sezením pak dosáhnete maximálního výsledku, ošetříte totiž i ty chloupky, které byly v předchozích sezeních ve fázi klidu. Četnost sezení je od čtyř do osmi týdnů.
Fotoepilace je zákrok, který může být prováděn kdekoli na těle, nejúspěšnější však bývá epilace na tříslech a v podpaží. Cenová relace tohoto zákroku se opět odvíjí od ošetřené plochy, ale zejména od počtu provedených impulzů či množství ochlupení. Cena za jeden pulz je 50 Kč, od 100 pulzů 40 Kč. Jeden pulz ošetří cca 4 cm2 plochy. Orientačně tedy zaplatíte například za třísla 1250 Kč, za celé dolní končetiny cca 4500 Kč.

Některé kosmetické salóny nabízejí zvýhodněné balíčky, např. bikiny line (třísla) a podpaží za jednu cenu, či za epilaci celého těla najednou zaplatíte o mnoho tisíc méně, než kdybyste si jednotlivé části nechali epilovat zvlášť. O těchto slevových akcích se však informujte ve svém salónu, každý nabízí jiné slevy, které často bývají i časově omezeny.

Autor: Vendula Kochanová
4. května 2010

Autor: Vendula Kochanová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video