Gurmánská dieta aneb jak hubnou labužníci, můžete i vy | e15.cz

Gurmánská dieta aneb jak hubnou labužníci, můžete i vy

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Že gurmán a dieta nejde k sobě? Ale ano, rádi vás přesvědčíme o opaku. Jde to vychutnat si dietu jako gurmán a s radostí. Jak na to, aby se tyto oba pojmy slastně spojily, vám dnes prozradíme. Vydejte se s námi na cestu za požitkem z jídla, které je dietní.

Dieta je pro mnohé z nás slovo, ze kterého nám naskakuje husí kůže, jelikož pro nás znamená ochuzení o dobré jídlo a striktní stravovací režim. Ve skutečnosti ale slovo dieta pochází z latinského diaita, které ve svém původu znamená způsob života. Slovo gurmán, pocházející z francouzského gourmand, zase znamená labužnický znalec kulinářského umění či milovník dobrého jídla, česky zjednodušeně labužník. A proč tedy zvolit způsob života a stravy jako gurmán?

Gurmán nad jídlem přemýšlí

Oboje lze spojit v příjemnou symfonii. Stačí si osvojit ve své podstatě jednoduché zvyky. Můžeme si vzít příklad ze samotného přístupu gurmána. Tomu nejde o to sníst cokoliv, ale pouze si vybrat to nejlepší a důsledně přemýšlí nad tím, co si na svůj talíř připraví. Nejde o velké porce, jde o lahodnou chuť. Výborně si například pochutná na kvalitně připravené zelenině či dobře upravené rybě.

Gurmánská dieta aneb jak hubnou labužníci, můžete i vyAutor: Ženy - E15

Gurmán jídlo připravuje s rozmyslem

Správný gurmán jistě není příznivce fast foodu či rychlé přípravy jídla jen za účelem okamžitého naplnění žaludku pro pocit nasycení. I přípravu jídla si musíte užít. Proč si například nezatančit i v kuchyni? Samotná příprava může být koncertem pro barvy a vůně. Snažte se vařit tak, abyste co nejvíce dali přednost přirozené přípravě a zachování co nejvíce původních chutí. Nepoužívejte zbytečná ochucovadla ani přemíru koření. Pokrmy připravujte na kvalitních olejích.

Gurmán nejen dobře jí, ale i pije

Labužnický přístup je i o dobrém výběru pití. Žádný gurmán si nepochutná na přeslazeném čaji či nekvalitní kávě. Dejte přednost opravdové chuti nápojů. Kvalitní bylinné či zelené čaje by se ani neměly připravovat s cukrem, chuť mají nejlepší právě samotné. Podobně je tomu i s kávou. Nemusíte vylučovat ani alkohol, ale opět dbejte na kvalitu místo kvantity. Při dietě byste neměli vypít více jak například dvě deci dobrého vína k večeři.

Gurmánská dieta aneb jak hubnou labužníci, můžete i vyAutor: Ženy - E15

Gurmán užívá života plnými doušky ve všech směrech

Nenabuďte však mylného dojmu, že pokud chcete užívat života jako gurmán, je to jen o stravě. Je důležité si užívat života plnými doušky ve všech směrech! Nejde o to, zavřít se na hodiny do kuchyně. Při dietě klidně využijte i předpřipravených dietních programů, které vám život s dietou usnadní. Když existují specializované společnosti, které vám dovedou ušít program pro hubnutí na míru, vy si budete moci najít čas na všechny další radosti života, na které jste třeba doteď neměli ani chvilku.

Gurmánská dieta aneb jak hubnou labužníci, můžete i vyAutor: Ženy - E15
Zdroj: Dietalegre®

Viva la dolce vita!

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video