Hvězdou pražského týdne módy bude supermodelka Valeria Mazza | e15.cz

Hvězdou pražského týdne módy bude supermodelka Valeria Mazza

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V Praze proběhne od 17. do 23. září 2012 jedna z nejvýznamnějších fashion událostí v České republice.

Dreft Fashion Week je týden trvající módní festival, který navazuje na úspěšný projekt z loňského října a vedle trendů známých mezinárodních značek představí také české návrháře a nadějné talenty. Exklusivní módní přehlídky se odehrají v Rezidenci primátora hl. města Prahy a v prostorách Salmovského paláce na Pražském hradě. Módní přehlídky určené pro veřejnost se odehrají ve stanu na Alšově nábřeží od pátku 21. září do neděle 23. září. Kapacita stanu je 350 míst.

V rámci spolupráce s VŠUP v Praze je pro návštěvníky připraven prodejní POP-UP STORE, který v průběhu konání DFW nabídne zajímavé produkty začínajících i etablovaných návrhářských osobností.

Letošní ročník je zaměřen na destinaci Jižní Ameriky a právě z tohoto důvodu DFW zaštítí argentinská supermodelka Valeria Mazza a brazilský návrhář Alexandre Herchcovitch. V minulém roce byla hlavním hostem supermodelka českého původu Petra Němcová. Valeria Mazza patří do fenomenální éry supermodelek 90. let jako byly Claudia Schiffer, Cindy Crawford, Naomi Cambell, Linda Evangelista, Tyra Banks a další.

Alexandre Herchcovitch patří mezi nejtalentovanější mladé návrháře současnosti a New York mu momentálně leží u nohou. Pro módní svět ho objevila první dáma světové módy Anna Wintour. Praha má tu čest, že se týden po newyorském fashion weeku stane první evropskou metropolí, kde v rámci DFW představí svoji kolekci jaro/léto 2013. Alexandre Herchcovitch bude mít v rámci své návštěvy Prahy přednášku na VŠUP v Praze v pondělí 17. 9. od 11.30 hod. Přednáška bude určena i veřejnosti.

Českými tvářemi DFW se pro tuto příležitost staly modelka Kateřina Sokolová, podnikatelka Olga Menzelová a stylistka Klára Klempířová. Dreft Fashion Week budou reprezentovat i v roli módních poradkyň.

Tisková konference Dreft fashin weekAutor: Ženy - E15

Trojice tváří Dreft Fashion Week má za úkol především samotný projekt zviditelnit, budou sledovat přehlídky a dění okolo akce, a předají cenu Dreft. „Ženy a jejich láska k oblečení, to je pro Dreft hlavní téma. Katka, Klára i Olga oslovují veřejnost a reprezentují cit pro módu, ležérní eleganci a nepřehlédnutelný smysl pro kvalitu, péči i detail,“ vysvětlil Juraj Králík, zástupce společnosti Procter & Gamble.

„Dreft Fashion Week mě velmi nadchl už v loňském roce, dává českému módnímu průmyslu nový rozměr. Nemusí se nijak stydět před proslulými Fashion Weeky organizovanými v cizině,“ uvedla modelka Kateřina Sokolová. Také Olga Menzelová se na týden módy velmi těší. „Letošní Dreft Fashion Week nabídne skutečně zajímavé projekty, jako například Red Dress, jsem velice ráda, že mohu být u toho. Osobně se velmi těším na přehlídku Alexandra Herchcovitche,“ uvedla Olga Menzelová.

Fashion Week a charita

Dref Fashion Week velmi významně podporuje i charitativní projekty. V letošním roce spolu s časopisem Marie Clarie organizuje projekt „SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST“, kdy osm nejvýznamnějších českých návrhářů Klára Nademlýnská, Ivana Mentlová, Denisa Nová, Tatiana Kovaříková, Helena Mertlová, Beáta Rajská, Mirka Talavašková a Pavel Ivančic navrhlo červené šaty, které se budou dražit v úterý 18. Září o 18 hodin v galerii DVORAK SEC Contemporary a výtěžek z aukce bude věnován IKEMU. Šaty budou od 10. září vystaveny ve výlohách butiku DUŠNÍ 3, Praha 1.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video