Hydrocolon (colon terapie, hydrocolon terapie, výplach střev) | e15.cz

Hydrocolon (colon terapie, hydrocolon terapie, výplach střev)

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čisté střevo je základem dobrého zdraví, proto je důkladné vyčištění střev od letitých nánosů tak prospěšné.

Hydrocolon  (colon terapie) neboli střevní sprcha je moderní a příjemná metoda střevního výplachu. Doporučuje se lidem s potížemi vyprazdňování, k celkové regeneraci organizmu, při únavě, nadýmání, alergiích, kožních  problémech, bolestech kloubů, parazitech, nadváze, snížené imunitě, astmatu atd.

Tlusté střevo Vstřebává z potravy glukózu, aminokyseliny a vitaminy a zbytky potravy odstraňuje. V tlustém střevě  žije více než 400 druhů bakterií. Užitečné bakterie potlačují hnilobné a kvasné procesy, „zlé“ bakterie zase vytvářejí jedovaté látky. Nerovnováha bakterií (dysbakterioza) vzniká při nezdravém způsobu stravování, při příliš kalorické stravě s převahou masa, tuků a škrobu. Takové prostředí je rájem parazitů.

Když se střevo zanáší lepkavými hnijícími zbytky, vzniká autointoxikace celého organismu. Jejím projevem je únava, alergie, kožní problémy, padání vlasů, bolesti kloubů a hlavy, deprese a psychické problémy, snížená imunita a další potíže.

Hydrocolon terapie je efektivní způsob čištění tlustého střeva pomocí  klystýru, která odstraní kalové kamínky, pročistí střeva a zbaví je letitých nánosů, čímž se obnoví přirozená peristaltika střev. Klient si lehne na lůžko na levý bok a vyškolený pracovník mu do konečníku vsune tzv. zavaděč, ke kterému je připojena užší trubička, které vede do těla filtrovanou vodu z vodovodu předehřátou na třicet sedm stupňů. Ke konci zavaděče se pak připojí hadice na odvádění zředěné stolice z těla do kanalizace. Přístroj Hydrocolon vytváří cirkulační okruh s malým tlakem a celé tlusté střevo se tak důkladně proplachuje. Vyškolený pracovník celý proces kontroluje a provádí přitom masáž břicha.

Jedna aplikace  stojí kolem 500 kč a trvá 40 min. Většinou se pro začátek provádí  série 3 výplachů v odstupech vždy po l týdnu, další série za 3 měsíce a pak stačí jeden udržovací výplach ročně. Po aplikaci je doporučeno užívat preparát s mikrobiální flórou. Den před výplachem by se měla konzumovat pouze lehká strava (jogurt, kaše, ryby, zeleninové polévky, voda bez bublinek). Vynechejte nadýmavé potraviny jako jsou luštěniny, čerstvé pečivo, zelí, syrová zelenina a ovoce.

Terapie se nesmí provádět při akutním zánětu střev, tuberkulóze, nádoru  střeva, po operaci střev a dalších onemocněních  dle doporučení ošetřujícího lékaře.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video