I bez návštěv kosmetického salónu můžete mít pěknou pleť | e15.cz

I bez návštěv kosmetického salónu můžete mít pěknou pleť

ZDROJ: Ženy - E15

Alena Menclová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ženy chtějí vypadat dobře a svěže v každém věku. Ne každá má možnost chodit na kosmetiku, a navíc věnovat nemalé částky za drahé pleťové masky a krémy. Při pravidelné péči ale zvládnete i doma udržet svoji tvář pohlednou.

Různé typy pleti potřebují odlišnou péči

Mládí nemá s typem pleti takové starosti jako ženy po třicátém roce věku, kdy by měla být pravidelná péče naprostou samozřejmostí. Ovšem ani mladé dívky by neměly nechat vše osudu, zvláště pokud se líčí a používají často make-up.

Každodenní čištění pleti musí být proto samozřejmostí v každém věku. Použít lze čistící mléko nebo čistící pleťovou vodu, která zbaví pokožku nejen líčidla, ale vyčistí pokožku do větší hloubky, než jak dokáže umytí. Mýdlo pleti příliš neprospívá, není-li zbytí, pak by mělo být s rostlinnými oleji a výtažky zklidňujících bylin.

Suché pleti neprospívají přípravky s alkoholem, který ještě více vysušuje. Lepší a šetrnější jsou pěnové gely a mléka. Ani častý peeling není vhodný, pleťové masky a krémy pro tento typ by měly mít hlavně hydratační účinky.

Mastná pleť špatně dýchá a tvoří rozšířené póry, ty nevypadají pěkně a navíc se rychle „zanáší“ nečistotou. Ani pro tuto pokožku není vhodné používat přípravky s alkoholem –podráždí ji a nutí k většímu promaštění. Vhodná jsou pleťová mléka bylinná, po nichž se aplikuje tonikum k uzavření pórů.

Smíšená pleť je nejběžnějším typem, pro jejíž ošetření je vhodná kombinace přípravků jak na suchou, tak na mastnou pleť – podle typu místa, které ošetřujete. Lehký hydratační krém na problémová mastná místa lze kombinovat s výživným krémem na suchou pleť.

Zralá pokožka obličeje vyžaduje šetrnější zacházení, na její čištění jsou vhodné opět přípravky bez alkoholu a následné ošetření hydratačním krémem. Výživné krémy je dobré použít na noc, vyberete si v nepřeberné nabídce nočních krémů určitě takový, jaký vám bude vyhovovat.

Nejšetrnější ošetření vyžaduje pleť trpící akné, či podobnými problémy. Existují speciální přípravky na ošetřování tohoto typu pleti, většinu jich koupíte v lékárnách. Pokud se ani při šetrné péči stav pokožky nelepší, svěřte se do péče dermatologa.

Krémy, tonikum, gely, masky, mléka, vody… kdo se v tom má vyznat!

Jestli také stojíte před regály s množstvím kelímků, lahviček, tubiček a krabiček nerozhodně, hned zoufat nemusíte. Ženy se zdravou pletí si jen musí na nákup základního vybavení udělat trochu času, nebo si předem najít, co by bylo pro ně vhodné.

V každém případě by vám neměly chybět přípravky na čištění pleti (mléko, voda – raději bez alkoholu) a hydratační krém. Mít v záloze denní i noční krém třeba stejné značky není rozmařilost, protože každý z nich má jinou dobu účinnosti a působení.

Tonizující přípravky na osvěžení pleti ocení unavená tvář, a vy se budete cítit svěží (a mladší!). Chybět by neměly ani pleťové masky: těch je velké množství a je potřeba rozlišit mezi zklidňujícími, stahujícími (nehodí se pro suchou pleť) nebo výživnými. Stačí aplikovat jedenkrát týdně na dvacet minut a poté pečlivě očistit pleť.

Volit mezi krémy je opravdu těžké. Spousta značek je až matoucí, ale pokud máte čas a přečtete si, jaké účinky ten který krém slibuje, zjistíte, že tolik jich zas potřebovat nebudete. A nezapomeňte na jedno: cena není rozhodující, i levnější krémy českých firem jsou kvalitní a účinné.

U drahé kosmetiky platíte hlavně značku, obal, a pochopitelně je v ceně započítána i nákladná reklama. Je to jako s léky – stejné složení v líbivém balení a hned jsme s cenou o pár poschodí výš.

Oční krémy

Citlivá pleť kolem očí má sklon k tvoření jemných vrásek, tmavých kruhů a otoků. Dobře tu působí přípravky s včelími produkty, jsou výživné i hojící. Bylinné krémy koupíte také, a opět můžete vybrat mezi drahou a levnější variantou.

Okolí očí vynechávejte při nanášení pleťové masky a při peelingu. Na jemné pokožce nejsou póry, které by potřebovaly hloubkovou očistu, a hrubým zacházením byste jí neprospěly. Na ranní otoky pomůže oční tonikum, nebo sáček vystydlého spařeného černého čaje. Desetiminutový obklad udělá divy.

Čím dříve, tím lépe

S péčí o pleť neotálejte do zralého věku. Čím dříve o ni budete pečovat, tím déle na ní nebudou léta znát. Nezatěžujte pokožku silnými nánosy líčidel, pod nimiž se bude dusit, a jejichž odstranění vám zabere většinu večera.

Možná vás netěší, že se podzim ohlašuje mokrými a mlhavými dny? Vaší pleti dělá takové počasí dobře, po letním opalování a přesušování se přirozeně hydratuje (inverze a smog ve městě ale není to pravé kosmetické ošetření).

Jedna věc je jistá: s přibývajícím věkem přibývá vrásek, což není důvod k panice. Vrásky k věku patří a moderní babičky s obličejem jak porcelánová panenka, spíš budí údiv či posměšky. Nezapomeňte, že v obličeji se vám zračí stav duše, a optimistický přístup k životu vás omladí lépe, než drahé kosmetické sérum.

Autor: Alena Menclová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video