Ikonické kabelky – královny mezi doplňky | e15.cz

Ikonické kabelky – královny mezi doplňky

Oxana Ondříčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kabelka je doplněk, bez kterého se málokterá moderní žena obejde. Představíme vám několik ikonických tašek, které ovládly svět.

Kelly bag a Birkin bag

Značka Hermés, dnes skoro synonymum pro luxus, začala roku 1837 jako firma vyrábějící jezdecké potřeby. S moderní dobou se sortiment koženého zboží rozšířil, což dalo mimo jiné vzniknout roku 1935 Kelly bag – takto byla však pojmenovaná až roku 1955, jako připomínka zasnoubení a následného sňatku Grace Kelly s princem Ranierem III. z Monaka.

Dodnes je tato kabelka vyráběna ručně a zájemkyně se musejí zapsat na čekací listinu – výroba jednoho kusu trvá okolo 18 hodin.

Známější příbuznou Kelly bag v XL velikosti je Birkin bag, která byla uvedena na trh v roce 1984 poté, co prezident společnosti absolvoval let společně se zpěvačkou a herečkou Jane Birkin.

Chanel 2.55

Název této prošívané kabelky navržené Coco Chanel v roce 1955 vznikl spojením měsíce a roku její výroby. Zavěšena na pozlaceném řetízku a s překříženým C se stala ikonou značky. Vyrábí se v kůži nebo úpletu, po příchodu Karla Lagerfelda znovu ožívá v různých materiálech po letech stagnace.

Baguette bag

Roku 1977 představila značka Fendi kabelku přes rameno s krátkým popruhem, které se nosí v podpaží stejně jako slavné francouzské pečivo. Její materiálové obměny vycházeli vždy pouze v limitovaných edicích, čímž se ještě zvýšila prestiž tohoto fenoménu. Pro ikonické kabelky je typické, že se velmi často kopírují a používají podobné motivy, takže skoro každá žena má svou obdobu těchto „hvězd“, které udávají styl, doma.

Autor: Oxana Ondříčková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video