Jablečný ocet na padání vlasů | e15.cz

Jablečný ocet na padání vlasů

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Trápí vás padání vlasů? Už jste vyzkoušela vše, co se dalo? I jablečný ocet?

Co je jablečný ocet?
Je to tradiční  prostředek lidového léčitelství, je účinný na všechny neduhy, vydatně pomáhá při hubnutí, protože tělo zásobuje nezbytnými minerály. Je bohatý na draslík, sodík, fosfor, vápník a stopové prvky. Zastavuje průjmy, zlepšuje okysličování krve, je to střevní dezinfekce na různé parazity a zvyšuje srážlivost krve.

Jablečný ocet urychluje metabolismus, pročišťuje organismus, pomáhá zpracovávat tuky, vhodný je na koupele rukou a pleti i pro oplachování vlasů po umytí, kterým dodá lesk.Vypadávání vlasů může být také projevem špatného metabolismu, proto se osvědčilo užívání  několika lžiček jablečného octa denně po dobu několika týdnů. Pokud vám nechutná pití samotného octa, můžete si připravit tento nápoj: do sklenice dáme 2 kávové lžičky jablečného octa, 2 lžičky medu a čerstvou vodu. Nápoj pijeme nalačno, aby měl největší účinek.

Chcete si jablečný ocet vyrobit sami?
Slupky z jablek dáme do láhve od okurků a zalijeme oslazenou vodou. Na litr vody dáme 150 g cukru. Sklenici převážeme plátýnkem, aby do sklenice proudil vzduch a neprášilo se dovnitř a dáme ji na teplé místo. Až se přestanou tvořit bublinky, slupky i kal klesnou ke dnu, slijeme ocet do čisté sklenice, kterou opět zavážeme plátýnkem a ocet necháme zesklovatět.

Na povrchu se časem vytvoří želé-blána, kterou vytáhneme. Ocet takto zraje i několik měsíců a jeho výroba je zdlouhavá. Jablečný ocet lze dělat také z moštu nebo ze zkvašeného jablečného vína.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video