Jak dodat oku jiskru? Novinkou v Česku je aplikace zlatých flitrů přímo do oka | e15.cz

Jak dodat oku jiskru? Novinkou v Česku je aplikace zlatých flitrů přímo do oka

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Oční lékaři už dávno nepomáhají pouze zlepšit zrak, ale řeší i estetické funkce. Často požadovaným zákrokem je vyhlazení vrásek, které se nejdříve tvoří právě v oblasti očí nebo odstranění převislých očních víček. Trendy novinkou je aplikace zlatých filtrů, díky kterým získá každé oko jiskru.

„Zlaté filtry se většinou vkládají dva do jednoho oka. Jejich vložení se dá pěkně spojit s laserovou operací očí k odstranění dioptrií. Flitr je vyrobený laserem z tenkého plátku zlata a v oku se krásně blyští. Efekt je trvalý a využívají jej převážně ženy. Cena je deset tisíc korun,“ vysvětluje Pavel Stodůlka, primář oční kliniky Gemini, která jako jediná v Česku tento zákrok provádí.

Estetika především

Nejčastějším zákrokem, který pacienti podstupují hlavně z estetických důvodů je pak operace horních víček. „Na naší klinice je ročně provedeno okolo 400 operací horních a dolních víček. Převládají operace horních víček, dolní tvoří zhruba pět až deset procent. Nejčastějšími důvody pro operaci jsou pocity těžkých víček, kůže víček sedící nepříjemně na řasách, omezení zorného pole při velkém nadbytku kůže, únava očí, slzení očí a u klientek to bývá i nemožnost se namalovat. Z kosmetických důvodů se také dají odstranit útvary na víčku, jako jsou například bradavičky nebo znaménka,“ uvádí Michaela Netuková, lékařka oční kliniky.

Plastická operace očních víček však není jen estetický zákrok, ale i léčebný. Vady očních víček mohou způsobovat únavu a bolesti očí nebo hlavy, slzení či zhoršování vidění. Operace očních víček mohou někdy všechny tyto problémy odstranit. „Oční víčka jsou téměř nepřetržitě v pohybu, proto také v této oblasti nastávají první viditelné projevy stárnutí pleti. S přibývajícím věkem kůže pozbývá pružnosti a konkrétně na víčkách vznikají kožní nadbytky,“ říká plastický chirurg na klinice ESThÉ MUDr. Libor Kment.

Nejčastěji se během operace používá laser, neboť je rychlejší a šetrnější. Vhodný je ovšem tak pro 80 procent pacientů, těm ostatním pak lékaři obvykle doporučí klasickou metodu skalpelem. Operace se provádí v lokální anestezii a během zákroku lékaři odstraní nadbytečnou kůži i tukové váčky. Po zákroku ranku zašijí a zalepí speciálními náplastmi.

Minimálně během prvních tří dnů po operaci je nutný klidový režim, ideálně však týden do vytažení stehů. Měsíc po zákroku nesmí pacient do bazénu ani do sauny a přibližně dva měsíce by se měl vyhýbat přímému slunečnímu záření na okolí očí. Výsledek vydrží sedm až deset let.

A zase ty vrásky...

„Dalším estetickým problémem, který trápí především ženy, jsou vrásky v oblasti očí, které se začínají tvořit už kolem 25. roku. Na klinice provádíme aplikaci botulotoxinu k odstranění dynamických vrásek, které se tvoří kvůli mimice obličeje. Botulotoxin zároveň zabraňuje jejich vytváření. Při již hluboce vytvořených vráskách kolem očí aplikujeme kyselinu hyaluronovou do oblasti výrazné statické vrásky,“ dodal Pavel Stodůlka

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video