Osm tipů profesionálů jak dostat vlasy zpět do kondice | e15.cz

Osm tipů profesionálů jak dostat vlasy zpět do kondice

ZDROJ: Ženy - E15

Martina Pavlová (Moje Psychologie)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jak zničené prameny dostat po létě zpět do kondice a dodat jim zdravý vzhled? Zeptali jsme se kadeřníků a vlasových stylistů na jejich tipy, které si lehce osvojíte, abyste svým vlasům mohli podat pomocnou ruku.

1

Pokud si vlasy myjete častěji než třikrát týdně, volte šampon určený pro každodenní mytí, který bude prameny zároveň regenerovat, ochraňovat, ale přitom je nezatíží. Při mytí je důležitá také správná teplota vody, která by neměla být příliš vysoká, protože vlas obírá o přirozené oleje a vysušuje ho. Ideální je proto voda vlažná. Následně vždy použijte kondicionér nebo výživnou péči, která vlas ozdraví, uhladí a zároveň zabraňuje jeho krepatění.
Karolina Krus Šímová, vlasové studio Karolina Krus v Poděbradech

2

Na poškozené, unavené vlasy po létě používejte po každém mytí kondicionér. Nechte ho vždy působit aspoň pět minut a poté důkladně spláchněte. Máte-li velmi suché vlasy, můžete následně na ručníkem vysušené prameny použít ještě kondicionér bezoplachový. Mezi mytím pak dle potřeby doporučuji pro ozdravení vlasů proteinový sprej, např. T&G Label.m (500 Kč).
Lucie Trnková, vlasová stylistka salonu TONI&GUY v Praze 1

3

Blond vlasy bývají často jemnější, většinou jsou také chemicky zesvětlované, takže potřebují větší výživu právě v tomto období. Pokud chcete po dovolené upravit či změnit jejich odstín, vyhledejte raději odborníka. Barva totiž na suchých zničených vlasech obvykle reaguje jinak a výsledek by kvůli tomu mohl být při domácím barvení úplně jiný, než je žádoucí. Dobrý kadeřník vám pomůže nejen s výběrem vhodného odstínu a typu barvy, ale také vlasy vyživí a naučí vás, jak o ně správně pečovat doma, aby byly krásné a zdravé.
Petra Měchurová, kadeřnice a majitelka vlasového salonu Petra Měchurová Hair Design

4

Po úpravě difuzérem mohou vlasy v některých případech vypadat velmi nezdravě, protože horký vzduch otevírá vlasovou kutikulu a obírá je o vláhu i lesk. Pro jejich uhlazení a usměrnění krepatění proto doporučuji po úpravě použít olejíček nebo uhlazující mléko. V případě velmi suchých vlasů vyměňte raději difuzér za velké natáčky, které vašemu účesu dodají objem a zároveň také lesk. V případě, že máte vlnité vlasy, upravte je mačkáním v ruce.
Diana Kratochvílová, Classic Senior kadeřnice ze studia Bomton Loft

5

Pro zvýšení lesku kudrnatých vlasů doporučuji použít nějaké uhlazující sérum. Dodává vlasům vysoký lesk, zbavuje je neposlušnosti a vyhlazuje je do fantasticky módního vzhledu. Pro ještě intenzivnější účinek jej použijte zároveň jak do mokrých vlasů před foukáním, tak i potom do suchých pro konečný styling.
Tibor Němec, kadeřník salonu New You v Praze

6

Máte-li poškozené konečky vlasů, je potřeba je zastřihnout a poté důkladně ošetřit. Pokud vás po letní dovolené trápí celková ztráta vlhkosti, což v mnoha případech vede k matným a krepatým vlasům, pomůže intenzivní hydratační maska, která vlasy rychle zregeneruje a vyživí. V případě velmi suchých vlasů ji aplikujte jednou týdně.
Martin Marty Tyl, kadeřník pražského salonu New You

7

Ještě než na umyté vlasy n a n e s e t e kondicionér, vysušte je zlehka ručníkem, aby se zbavily přebytečné vody. Jinak přípravek jednoduše sklouzne po povrchu vlasu a nebude schopný dostat se dovnitř, aby prameny ozdravil.
Petr Vacátko, Master Senior kadeřník studia Bomton Loft v Praze 4

8

Omezte „horký“ styling aspoň po létě na minimum a volte šetrnější postup sušení: než začnete vlasy fénovat, počkejte, dokud nejsou aspoň na 80 % suché. Nepoužívejte příliš teplý vzduch, ani příliš vysokou rychlost, která způsobuje narušení povrchu vlasu a může vést k nežádoucímu krepatění a poletování. V případě žehličky a kulmy používejte přípravky pro ochranu vlasů před působením vysokých teplot
Alex Kameník, kadeřník salonu Hair Experts v Bratislavě

Autor: Martina Pavlová (Moje Psychologie)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery