Jak hubnou herečky? | e15.cz

Jak hubnou herečky?

ZDROJ: Ženy - E15

Alexandra Paulovičová (Dieta)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Když se řekne herečka, asi se vám vybaví krásná žena se štíhlou postavou. Ale nedejte se zmást. I ony řeší váhové výkyvy, diety a hubnutí. Vyzpovídali jsme proto tři herečky, které už svůj recept na štíhlou postavu našly. Nechte se inspirovat i vy!

HUBNUTÍ ZAČÍNÁ V HLAVĚ

Veronika Freimanová

Pod taktovkou výživové poradkyně Lady Noskové z Diet Planu se během čtyř měsíců zbavila šesti kil. Co ji při hubnutí nejvíc překvapilo?

„Nikdy dřív jsem kila navíc moc neřešila, ale poslední dobou jsem začala mít pocit, že v rámci stárnutí kradmým způsobem – kilo po kile – přibírám. A když se mě při rozhovoru do jednoho časopisu zeptali, jestli mě při natáčení seriálu Vyprávěj vycpávají, rozhodla jsem se s tím něco udělat. Hubnutí zkrátka musí začít v hlavě,“ popisuje Veronika Freimanová důvody, které ji přiměly ke snaze shodit několik kilogramů.

Loni na podzim se pustila do změny životního stylu pod vedením Lady Noskové z Diet Planu. „Původně jsem si myslela, že půjde hlavně o stravu v pytlíku a prášky na hubnutí a že budu během měsíce na své původní váze,“ shrnuje svoje počáteční představy Veronika. Ke svému překvapení se ale dozvěděla, že by měla jíst mnohem častěji, než byla zatím zvyklá – tedy pět porcí denně.

Kvůli lavině pracovních povinností byl totiž před začátkem hubnutí jejím prvním jídlem oběd a druhým večeře. Ta měla často podobu bagety, zhltnuté na benzinové pumpě cestou domů ze zájezdového představení. „Zpočátku jsem Ladě tvrdohlavě opakovala, že při svojí časově náročné práci nemám čas připravovat si doma krabičky s jídlem na celý den a dokupovat si k nim kupy zeleniny. Ale ona byla tvrdohlavější než já, za což jsem jí zpětně moc vděčná. Nakonec to dopadlo tak, že jsem vstávala ráno v pět, připravila si krabičky s jídlem a vyrazila na natáčení s jednou taškou navíc. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat – po čtyřech měsících bylo bez jakéhokoli náznaku hladu šest kilogramů dole! Víc jsem ostatně ani nechtěla,“ říká Veronika.

„Začala jsem se během natáčení vyhýbat cateringům a místo toho si vytáhla z krabičky vlastnoručně připravený zdravý oběd nebo svačinu.“ Doporučený jídelníček se naštěstí skládá z jídel, která mají výbornou chuť, jsou rychle hotová Z KALORICKÝCH a dají se snadno připravit i pro celou rodinu. „U nás doma si všichni oblíbili NEJÍT V JEDEN třeba červenou čočku,“ naznačuje Veronika. Jejím novým jídelníčkem se nechaly „nakazit“ i obě její dcery. V rámci hubnutí bylo na programu i cvičení aerobiku s kamarádkami z KK-Aerobik – alespoň hodina týdně nesměla v žádném případě chybět!

I v současnosti má Veronika diář nabitý k prasknutí – dotáčí seriál Vyprávěj a zároveň pracuje na posledním dílu televizního cyklu Nevinné lži, ve kterém se objeví po boku Ivy Janžurové a Dagmar Havlové. Na přípravu krabiček se zdravou stravou si ale čas stále najde. I když se ničeho nezříká a občas si vychutná i pořádnou rodinnou večeři, stále víceméně dodržuje „udržovací dietní režim“.

„Lada mě naučila připravovat si tvarohové pomazánky, které mi opravdu moc chutnají, bílé pečivo nebo knedlíky vynechávám úplně. Naučila jsem se ,složit si to správné jídlo‘ i v restauraci. S Ladou jsem se naučila přemýšlet nad tím, co jím a výsledek mě moc mile překvapil.“

NEJTĚŽŠÍ JE SI VÁHU UDRŽET

Míša Nosková

Zpěvačka a herečka zažila peklo jménem anorexie. Teď je z toho venku a 23 kilo se jí podařilo zhubnout pomocí zdravé stravy.

„Problémy s váhou řeším od dětství. Když mi bylo 13 let, vážila jsem 80 kilo a šikana ze strany mých spolužáků mě dohnala až k anorexii. Ve 14 letech jsem už vážila 46! Když mi bylo 18, dostala jsem se na 90 kilo a během SuperStar jsem se k anorexii propracovala podruhé,“ vykládá Míša.

Když si uvědomila, že pro účinkování v muzikálech bude muset svoji váhu vyřešit natrvalo, propadla cvičení, a to hlavně kickboxu. A taky vsadila na pravidelné stravování. „Těch 23 kilo jsem zhubla hlavně změnou stravy. Omezila jsem sladké a velikost porcí. Naposledy jsem si dala kousek dortíku, když jsem měla narozeniny, ale mnohem větší radost mi na oslavě udělala mísa s masem. Za normálních okolností svůj stravovací režim přizpůsobuju pracovnímu programu. U nás doma vaří manžel, který rád připravuje zdravá jídla.“

Nejtěžší je podle ní udržovací fáze, když člověk zhubne a má si udržet motivaci, aby shozená kila znovu nepřibral. „V mém případě je to znásobené mediálním tlakem i fanoušky, kteří ode mě chtějí rady, jak zhubnout. Proto jsem se rozhodla napsat knihu společně s Hankou Kynychovou. Vyjde v květnu pod názvem Jak se z toho nezbláznit a bude hlavně o psychické stránce hubnutí. Radost mi dělají i muzikály, ve kterých účinkuju, a produkční společnost ArtGang, kterou jsem založila.“

S DIETAMI MÁM BOHATÉ ZKUŠENOSTI

Kristína Greppelová

Slovenská herečka se chtěla prosadit před kamerou, a proto zhubla z 97 na 60 kilogramů. Jak se jí to povedlo?

„S dietami mám bohaté zkušenosti, v podstatě jsem s váhou bojovala po celou dobu studia,“ začíná své vyprávění o hubnutí Kristína, která se po skončení studií uchytila v divadle a chtěla se postavit i před kameru, jenomže věděla, že kamera je k postavě nelichotivá. Proto se rozhodla definitivně zhubnout. A vyplatilo se. Získala díky tomu role v seriálech slovenské TV JOJ Panelák a Pod povrchom.

„Na zdravý a účinný styl hubnutí jsem naběhla asi před třemi lety. Kompletně jsem změnila jídelníček, vysadila mouku, vzdala se čokolády i dalších sladkostí, naučila se jíst hodně zeleniny a ze začátku jsem se snažila jíst své poslední jídlo do šesté hodiny večer. Tak jsem fungovala dva roky.“

K úpravě jídelníčku přidala Kristína pravidelné návštěvy fitness centra. „Cvičila jsem jednou za dva dny, díky čemuž jsem nabrala svalovou hmotu. Tu si teď udržuji hlavně pohybem, který mi přináší účinkování v muzikálech.“

I ona má občas slabé chvíle, ale už ví, jak je překonat. „Důležité je si místo nevhodného jídla najít jinou aktivitu, třeba procházku se psem, nebo si oblíbit nějaký čaj a ten si dávat, když vás popadnou chutě…“

Autor: Alexandra Paulovičová (Dieta)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video