Rady vizážistky: Jak na úpravu obočí | e15.cz

Rady vizážistky: Jak na úpravu obočí

Marie Hejlová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jedině dlouhá ofina překryje obočí, které tak zůstane ostatním utajeno. Ve všech ostatních případech o sobě jeho vzhledem vypovídáte víc, než si uvědomujete.

Obočí nevnímáme jako jeden z nástrojů, které chrání oko před mechanickými částicemi nebo před vlhkostí, která do oka stéká z čela. Podobnou funkci mají i řasy.

Díváme se na něj jako na estetický projev, který může hezky dotvářet, nebo naopak pokazit výraz obličeje. Jeho tvar, hustota i barva promlouvají k okolí. Pokud si žena neumí obočí „uhlídat“, zbytečně škodí své kráse. Muži, kteří nechají obočí zdivočet ve srůstající se houštinu, působí neupraveně a navíc jim to nepomůže ve vztahu k ženám, které za silným obočím tvaru netopýra vidí rys agresivity.

Asi se vám už někdy stalo, že jste najednou ztuhla s pinzetou v ruce a hlavou vám prolétla myšlenka: „To jsem přehnala!“ Pokud se vám podařilo vytvořit holá místa v obočí, zakryjete je tak, že obočí vyčešete nahoru a pod něj aplikujete stín o tón světlejší, než je vaše běžná barva.

Pak si vezmete tužku, která ladí s barvou obočí, a malými tahy vytvoříte falešné chloupky. Některé ženy mají zrcátko a pinzetu stále po ruce. Jakmile mají chvilku, snaží se své obočí zdokonalit. Svojí nadměrnou pozorností jej však postupně příliš ztenčí. V tom případě by si pak měly dát pauzu, aby se obočí mohlo vrátit ke svému přirozenějšímu tvaru.

Tip: Pro lepší barvu obočí kombinujte dva odstíny tužky na obočí. Dosáhnete tak přirozenějšího vzhledu. Nikdy nekreslete dlouhé čáry.

Jak na úpravu obočí?

Radí, vlasová a módní stylistka, image maker, majitelka Studia Professional:

Pro úpravu obočí bych ráda zdůraznila zásadu udržovat jeho přirozenější vzhled. To především znamená nevytrhávat obočí do tenké linky a také násilně neměnit jeho tvar.

Při vytrhávání chloupků upravujeme tvar zespodu. Postupujeme spíše až od poloviny obočí ke spánkům. Před vytrháváním je vhodné změkčit chloupky olejíčkem nebo krémem a po vytrhání není na škodu nanést na tamponek pleťový přípravek s dezinfekčními účinky.

Kromě pinzety mohu ženám doporučit pro bleskovou úpravu speciální vychytávku v podobě seřezávače na obočí. Je k dostání například v DM drogériích. Jde vlastně o žiletku, malý skalpel, kterým se dá podholit spodní část obočí do požadovaného tvaru.

Claudie MarčekováAutor: Ženy - E15

Ženy často dělají chybu, když prostor mezi obočím protrháváním příliš zvětší. To znamená, že obočí se dostane daleko od sebe. Jeho vnitřní okraj by neměl ustoupit za okraj vnitřního koutku oka.

Někdy také můžeme vidět, že si ženy místo klasického oblouku vytvoří z obočí jakousi rovnou linku, která není příliš vzhledná. Chceme-li opticky dosáhnout větší barevné sytosti nebo hustoty obočí, pomůžeme si krátkými tahy, kterými v obočí jakoby naznačíme další chloupky. Dá se také pracovat se speciálními stíny na obočí, které se nanášejí štětečkem. Vždy však platí, že obočí
nesmí působit tvrdě.

Ještě bych měla malou poznámku na adresu mužů. Pokud jim obočí srůstá u kořene nosu, také by měli sáhnout po pinzetě a těchto chloupků se zbavit. Výrazně to přispěje ke zlepšení jejich vzhledu.

Autor: Marie Hejlová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video