Jak správně nanášet samoopalovací krém | e15.cz

Jak správně nanášet samoopalovací krém

ZDROJ: Ženy - E15

Lucie Lupačová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Spousta žen má z používání samoopalovacího krému strach. Proto jsme se zaměřili na toto téma a napsali vám několik typů, abyste docílili krásného a rovnoměrného opálení i v zimě.

Než se příliš vystavovat slunci nebo navštěvovat solária, je mnohem zdravější, a tedy i bezpečnější, používat různé samoopalovací přípravky. Na aplikaci samoopalovacího krému je dobré vyhradit si dostatek času. K dostání je spousta značek, různé typy a konzistence. Mějte na paměti, že čím tmavší odstín si koupíte, tím méně přirozeněji budete vypadat.

Nejdříve peeling

Než začnete nanášet krém, udělejte si peeling celého těla. Použijte masážní rukavici nebo tělový peeling, který odstraní suchou a odumřelou kůži. Kdybyste totiž samoopalovací přípravek nanesla na ni, bude se vám olupovat postupně a na snědé kůži se vytvoří skvrny. Až se osušíte, naneste na ty části těla, kde je kůže většinou nejsušší (kolena, lokty, kotníky, klouby) hydratační tělové mléko. Na těchto částech těla pokožka absorbuje největší množství samoopalovacího krému, a proto pak bývají i nejtmavší. Pokud na ně nepoužijeme hydrataci, nedosáhneme stejné barvy po celém těle.

Přípravek nanášejte v tenké vrstvě dlouhými rovnoměrnými tahy, na obličeji až k vlasům. Raději naneste po sobě dvě tenké vrstvy, než jednu silnou. Krém nanášejte nejdříve na spodní části těla. Lidé většinou nanáší krém nejprve na hruď a břicho a pak se ohýbají a nanáší jen na nohy, ale tak vznikají skvrny na hrudníku a břichu. Po aplikaci si nezapomeňte pořádně omýt dlaně, kůžičky v okolí nehtů a prostor za nehty.

Aplikaci pravidelně opakujte

Počkejte až přípravek zcela zaschne a to alespoň 15 minut. Schnutí můžete urychlit pomocí fénu a studeného vzduchu. Pokud se obléknete příliš brzy po tom, co jste krém nanesli, riskujete, že se krém zanese. Nebude pak schopen reagovat na vaši pokožku. Také je lepší samoopalovací přípravky nanášet během dne a ne těsně před spaním, neboť během spánku může dojít k mechanickému otěru. Ke zbarvení pokožky dojde přibližně po 4 - 5 hodinách, ale proces může podle typu pleti trvat až 24 hodin. Zhnědnutí je individuální a vydrží 3-7 dní. Aplikaci je tedy nutné provádět 1- 2x týdně.

Sprchování či koupání bude barvu postupně smývat. Sprchování tak omezte na co nejkratší dobu a nepouštějte příliš horkou vodu. Budete-li se holit žiletkou, také přijdete o část barvy. Peeling používejte pouze v době, kdy se chystáte znovu nanést samoopalovací krém.

Pokud chcete, aby vaše břicho, hýždě či stehna vypadala pevněji, začněte nanášet samoopalovací krém na tyto části těla. Na těch částech těla, které chcete, aby vypadaly štíhlejší a pevnější, vytvořte lehký stín. Nejprve napněte svaly, abyste viděli, kde se objevují přirozené kontury a stíny, a pak naneste krém kruhovými pohyby na tyto části těla. Počkejte 20 minut, než barva zaschne. Potom znovu naneste samoopalovací krém a vylaďte barvu na těchto i ostatních částech celého těla.

Pokud jste na vaší pokožce našla několik skvrn, není to žádný problém. Stačí si nachystat pastu ze zažívací sody a vody. Tu naneste na houbičku a skvrnu tím krouživými pohyby pomažte. Pokud doma zažívací sodu nemáte, stačí vymačkat šťávu z citrónu. Tady ale dávejte pozor! Z houbičky vám nesmí stékat, tak byste si vytvořila další problém, jelikož by vám stékající kapky vytvořily na pokožce světlou čáru.

Autor: Lucie Lupačová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video