Jak správně vybrat velikost podprsenky? | e15.cz

Jak správně vybrat velikost podprsenky?

ZDROJ: Ženy - E15

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zarudlá kůže v okolí prsou, vyryté kostice na hrudníku nebo pouhé popotahování podprsenky na původní místo? Také jste se někdy stala otrokem svého spodního prádla? Bolí Vás záda, ale říkáte si, že Vaší podprsenkou to být nemůže? Omyl! Všechny tyto nepříjemné útrapy jsou velice často zapříčiněné špatnou velikostí podprsenky.

Správné číslo své podprsenky nezná až 70% žen. Stačí přitom dodržovat pouze pár základních pravidel. Ředitel Trutnovské společnosti Linia, vyrábějící kvalitní spodní prádlo, má se špatným číslováním své zkušenosti. „Mnoho našich zákaznic přichází do prodejen s naprostou nevědomostí své velikosti spodního prádla. Mívají tendence kupovat si podprsenky, o kterých se domnívají, že jsou jejich velikosti. Ve většině případů však zjistíme, že buď volí špatný obvod, nebo košíčky, což jim pak způsobuje odřeniny, zarudnutí, ztrátu komfortu a bolesti v zádech při každodenním nošení špatné velikosti podprsenky. Všem svým klientkám vždy doporučujeme držet se osvědčených pravidel správného číslování, které si včetně své velikosti mohou zkontrolovat podle tabulky na našich webových stránkách linia.cz.

O trablech se špatnou velikostí podprsenky ví své i čtenářka Radka:“Trička, kraťasy, plavky, pasy,… Mé každoroční balení na vytouženou dovolenou mě vždy přinutí rychle si dokoupit pár věcí, které jsem si nestihla koupit během celého roku. Letos jsem se těšila na dovolenou v Itálii, kam jsem měla jet se svým manželem po dvaceti letech bez našich dvou ratolestí. Kupodivu jsem zjistila, že mám k moři dostatek triček, krásné nové plavky a kosmetiku minimálně na půl roku.

Až když jsem si pochvalovala, jak jsem vše skvěle zabalila, uvízl můj pohled na malé kupičce ať už mírně či více obnošeného spodního prádla. Podprsenky, ve kterých mě manžel viděl nespočetněkrát, byly o minimálně dva stupně bledší než původně. Začala jsem se pomalu připravovat na rychlý nákup alespoň jednoho kompletu spodního prádla a doufala jsem, že můj nákup ocení i má drahá polovička.

Rychle jsem vběhla do značkové prodejny nabízející množství podprsenek, kalhotek a dalších doplňků. Nakupování spodního prádla zrovna nemiluju. Už nejsem žádná mladice a podle toho moje postava vypadá. Na některých místech se mi objevily faldíky, se kterými jsem se prodavačce chlubit nechtěla. Proto jsem si rychlým okem vybrala krásnou podprsenku barvy kapučína s jemným květinovým vzorem ve své velikosti 95C.

Podprsenku jsem urychleně čapla do rukou a rázným krokem se blížila k pokladně, když tu mě oslovila kyprá a usměvavá prodavačka. „Chcete s něčím poradit? Velikost jste našla?“ Samozřejmě jsem ji odpověděla, že nic nepotřebuji a že moji velikost 95C už mám a nesu si podprsenku k zaplacení. Paní mě sjela pohledem od shora dolů a ujistila, že tuto velikost již od pohledu nemám. Po chvíli přemlouvání jsem si do kabinky odnášela stejnou podprsenku ve velikosti 90E. Vůbec jsem nechápala, jak bych mohla mít se svými průměrnými prsy košíčky velikosti E. To, bych si sebou musela vzít ještě dva páry ponožek, kterými bych zbylé místo v podprsence vyplnila.

Nicméně doporučenou velikost podprsenky jsem si vyzkoušela a s překvapením jsem zjistila, že mi padne jako ulitá. Okamžitě jsem prodavačce poděkovala a nechala si od ní vysvětlit několik základních pravidel, která nyní vždy při nákupu svého spodního prádla dodržuji. Dovolená nakonec dopadla na jedničku. Podprsenka mi při sebemenším pohybu zůstávala na místě, mé špíčky z ní už nevylézají a dokonce mě od té doby přestala bolet záda“.

Při samotném měření je důležité brát míry pod prsy při výdechu a poměrně nejtěsněji. Dále měříme obvod přes prsa. Tyto údaje porovnáme s tabulkou velikostí a zjistíme svoji skutečnou velikost. Při samotném zkoušení by nám prsa neměla po stranách přetékat a obvod by měl být těsnější, abychom nepřenášeli váhu svých prsou na ramínka a následně na záda.

Máte-li podprsenku zapnutou na prostřední háček, měly by se vám pod obvod vejít dva prsty. Obvod je tak dostatečně těsný, avšak ne natolik, aby bolestivě dřel. Pokud tato pravidla budete dodržovat, máte vyhráno a můžete se probírat množstvím nabízených materiálů a vzorů, které Vám přinesou radost a pohodlí zároveň.

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video