Jak vidět vlastní krásu – vyzkoušejte praktické tipy! | e15.cz

Jak vidět vlastní krásu – vyzkoušejte praktické tipy!

ZDROJ: Ženy - E15

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Portréty skutečné krásy, dokumentární video vytvořené kosmetickou značkou Dove ukázalo světu, že ženy na celém světě nevidí svou krásu. Lenka Černá, koučka a partnerka kampaně Dove Objev svoji krásu, patří mezi ty, kteří podporují ženy v tom, aby získaly větší sebevědomí. Možná si to neuvědomujeme, ale to je alfou omegou našeho životního štěstí. Vyzkoušejte si i vy pět praktických tipů, jak vnímání sama sebe podpořit.

Tip číslo 1 - Napište si pozitivní seznam

„Umíme na sobě hledat chyby a neustále posloucháme našeho vnitřního kritika. Umění naopak je se pochválit a vidět na sobě pozitiva, která máme,“ komentuje ženské sebevědomí Lenka Černá, koučka a partnerka kampaně Dove Objev svoji krásu. Tak tedy, vezměte si papír a napište si na něj všechny své pozitivní vlastnosti a přednosti. Tento papír si každý den přečtěte a připomeňte si, jak jste skvělá! Nalepte si jej na ledničku, dejte si jej pod polštář anebo si jej klidně noste sebou na pohovory. Než vkročíte do budovy, stačí si pozitivní seznam přečíst. Pomůže vám totiž i v tento stresový moment!

Tip číslo 2 - Chvalte se před zrcadlem

Naučte se chválit a podporovat nahlas před zrcadlem. Díky tomu, že se vidíte, mají vaše slova větší sílu. A tak, když se ráno líčíte, řekněte si nahlas pro sebe: “Mám se ráda” nebo “Vážím si sama sebe”. Není to zcela jednoduché, avšak brzy uvidíte, jakou tyto slova budou mít moc!

Tip číslo 3 - Zjistěte příčiny vašeho podceňování

Pokud každý den posloucháte vašeho vnitřního kritika a neumíte ho zastavit praktickými pomůckami, budete muset zjistit kořeny vašich nepříjemných stavů. Proč si nevěříte a proč se cítíte méněcenná? Mnohdy naše podceňování řídí náš způsob výchovy, který ovlivňuje tzv. emoční naprogramování. To se dá rozklíčovat pomocí odborníka nebo kouče.

Tip číslo 4 - Pečujte o svůj vzhled i zdraví

To, jak se oblékáme, upravujeme a vystupujeme, ovlivňuje vnímání nás samotných. Když se ráno namažete voňavým tělovým mlékem, dáte si hezký parfém a pěkně se obléknete, hned se budete cítit lépe. Pokud se chcete sama se sebou cítit lépe a důvěřovat si, začněte u vizáže včetně výběru kvalitního spodního prádla. Stejně tak začněte více sledovat, co vkládáte do úst a v jakém stavu je vaše zdraví. Zdravé potraviny a pohyb vám dodají více energie a díky tomu se budete cítit zase o stupínek lépe!

Tip číslo 5 - Mějte dny pouze pro sebe

Jsme k dispozici dětem, manželovi, přátelům, ale sebe mnohdy posouváme na zadní pozici. A to je velká škoda, protože bychom přece měly být pro sebe ty nejlepší kamarádky. A tak, dejte si alespoň jeden den v každém měsíci pouze pro sebe. Zajistěte si hlídání dětí, nevařte a nestarejte se o druhé. Zajděte si sama na oběd, na masáž, nebo se jen jděte projít do lesa. Travte čas sama se sebou a přemýšlejte také nad vaším životem a budoucností. Když jste sama se sebou, je to vždy ta nejlepší investice, kterou si můžete dopřát!

Více informací o Dove: Objev svoji krásu na www.dove.cz

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video