Jak zlepšit stav pleti | e15.cz

Jak zlepšit stav pleti

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
K tomu, abyste si zlepšili vaši pleť nebo ji udržovali stále hezkou, nemusíte platit majlant kosmetickým firmám, ale stačí dodržovat několik zásad.

Kůže je největším orgánem lidského těla, má velikost 1,5-2 m2. Nejtenčí pokožka je na očním víčku, 0,1 mm, nejtlustší na ploskách nohou 0,4 mm. Kůže má mnoho funkcí, brání
pronikání mikroorganismů, ztrátám tekutin, pocením a prokrvením reguluje tělesnou teplotu. Nervová zakončení pod zevním povrchem kůže nás informují o teplu, chladu, tlaku a bolesti.

Jak zlepšit stav pleti
1) Konzumujte vyváženou stavu s množstvím čerstvého ovoce, zeleniny a pijte hodně tekutin, alespoň dva litry denně. Uvědomte si, že se tělo skládá z více než 70 procent z vody, a proto je třeba tekutiny neustále doplňovat. To, co jíte a pijete, se projeví na vaší pokožce.

2) Pravidelně se věnujte sportu, cvičte, běhejte, choďte na procházky na čerstvém vzduchu a to každý den. Zlepší se vám oběh krve a metabolismus, což se příznivě projeví i na stavu vaší pleti. Kdykoli je to možná, udělejte si výlet do přírody nebo odjeďte z města. Znečištění v městských a průmyslových oblastech má dopad i na vaši pokožku.

3) Dopřejte si dostatek spánku, aby pleť mohla v klidu regenerovat. Místo dlouhého večerního vysedávání u televize se raději jděte projít, pak si uvařte meduňkový čaj, dopřejte si teplou lázeň a jděte dřív spát. Ráno pak budete svěří, můžete vstát dřív a místo ranního spěchu si v klidu vychutnat snídani nebo si jít zaběhat.

4) Rozhodně přestaňte kouřit. Nikotin ničí vitamin a brzdí tvorbu kolagenu, který se stará o elastičnost tkání. Cigarety dehydratují pokožku a na ní se pak snadno tvoří vrásky. Také alkohol zbavuje pleť vlhkosti, což vede k předčasnému stárnut pokožky.

5) Vyhýbejte se stresu, vyzkoušejte meditaci a relaxaci, abyste zbavili tělo napětí.

6) Omezte solení. Sůl zatěžuje ledviny a zadržuje vodu v těle, nadměrné solení může přispívat k celulitidě.

7) Používejte přírodní přípravky na pleť. Jen tak se můžete vyhnout tomu, že díky absorbci pokožky do těla dostanete množství chemikálií. Přitom existuje mnoho přírodních variant klasických kosmetických produktů, které jsou nezávadné a pro naši pleť opravdovým přínosem.

8) Nevymačkávat. Pokud se vám na tváři objeví hnisavý pupínek, nemačkejte ho. Je plný bakterií, které by se po vymáčknutí dostaly do okolí pupínku a udělaly by tak základ pro nový. Raději na něj přikládejte bylinkové odvary, které místo zklidní a vysuší. Pokud se vymáčknutí přeci jen neubráníte, místo pak důkladně přetřete dezinfekcí, například tea tree oil, aby se bakterie nerozšířily.


Možná si teď řeknete, že tyto pravidla jsou notoricky známé a že jste se v podstatě nic převratného nedozvěděli. Ale zamyslete se hlouběji -opravdu je dodržujete? Není to náhodou tak, že místo večerní procházky se raději usadíte do křesla a sledujete televizi? A co tekutiny, neodbyli jste se dneska náhodou zase jen dvěmi sklenicemi vody s tím, že to příště doženete? A opravdu se cvičením hodláte vůbec někdy začít nebo to pořád jen odkládáte na vhodnější termín? Je třeba si uvědomit, že pleť nepotřebuje drahé krémy, ale stačí jí opečovávat naprosto přirozenými věcmi, jen to chce je chce dodržovat opravdu pečlivě a pravidelně a ne jen tehdy, když je na to zrovna nálada. Zkuste zavést trvalé změny do vašeho života  uvidíte, že se to brzy projeví i na stav vaší pleti a vůbec i vaší nálady a spokojenosti sama se sebou.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video