Jaké barvy vám sluší? | e15.cz

Jaké barvy vám sluší?

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Svůj vzhled chce čas od času změnit snad každá žena, ať už proto, že se uchází o nové pracovní místo, potkala osudovou lásku, chce zvýšit své sebevědomí nebo tak činí jen z rozmaru. Jestliže se právě ocitáte v podobném období, je důležité vědět, které barvy jsou ty vaše.

0:normal690:true:true

Barevná typologie rozlišuje čtyři nejčastější typy žen. Blondýnkám s modrýma očima budou podle ní slušet studené jemné barvy jako jsou všechny odstíny modré, zelené, také broskvová a meruňková. Ženy světlé až porcelánové pleti se středně plavými vlasy a modrýma očima patří k tzv. létu. Nosit by měly modré a růžové odstíny, vynikat budou v chladnějších jasných barvách, obzvláště v oblečení laděném do lila barvy zapůsobí velmi svůdně. Tabu pro ně však není ani čistě bílá či šedomodrá. Také ženy s měděnými vlasy a zelenýma očima by měly častěji volit teplé jemné tóny béžové, zelenkavé, oranžové. Ideální jsou pro ně rezavá a hnědá. Zimní typy ženy, což jsou brunetky s hnědýma očima, podtrhnou svůj šarm v tmavých teplých barvách. Velmi atraktivně zapůsobí například v kaštanové, v zlatohnědé, červenožluté, nafialovělé nebo sytě modré.

Obecné rady profesionálních vizážistů s ohledem na výběr vhodných barev v sobě vždy nesou prvky dvou typů a tak si může každá žena sama vyzkoušet před zrcadlem, v jaké barvě bude vypadat nejlépe. Stačí k tomu několik šátků, svetrů, triček různých barev, které si přiloží k obličeji. Bude-li mít pocit, že obličej se tou kterou barvou úplně rozzáří, netřeba se obávat na takovou vsadit.

Jednotlivé barvy také ovlivňují vaše zdraví, takže vězte, že:

Fialová
Doména - je energetické centrum v prostředku čela. Ovlivňuje činnost hypofýzy v kladném smyslu. Je symbolem člověka k sebeobětování se pro ideály, navozuje duševní rovnováhu a důstojnost v lidech.

Zelená
Doména - energetické centrum srdce. Ovlivňuje srdeční tlak a tep. Mírní bolesti hlavy i napětí. Podporuje uzdravení a zmírňuje i emocionální šoky. V oblasti psychiky usnadňuje přizpůsobit se cizímu prostředí. Kladně působí na pocit sounáležitosti, tvůrčí myšlení i na pocit štěstí a blaha. Je symbolem uzdravení a lásky.

Modrá
Doména - energetické centrum krku. Ovlivňuje činnost štítné žlázy a má kromě toho antiseptické účinky. V oblasti psychiky povzbuzuje sebedůvěru, navozuje pOzitivní myšlenky, uklidňuje. Působí na čestnost, idealismus, porozumění i loajalitu, a to v kladném smyslu. Zvyšuje intelektuální činnost a duchovní rozvoj. Je symbolem schopnosti komunikace.

Oranžová
Doména -energetické centrum nadledvinek, sleziny, žil. Dobře působí na revmatismus -i astma, pomáhá při únavě a depresi. V oblasti psychiky pomáhá odstraňovat úzkost z minulosti, podporuje myšlení, jejím působením se uvolňují zábrany, předsudky i různá omezení. Negativně ovlivňuje pocit pýchy a přemrštěné

Žlutá
Doména - energetické centrum solarplexus. Ovlivňuje blahodárně játra, slinivku břišní, slezinu, pomáhá při odstraňování zácpy i zklidnění nervů, působí kladně na zánětlivá onemocnění i na udržení tělesné váhy. V oblasti psychiky navozuje optimismus, příjemné pocity, uvolněním pomáhá při intelektuální činnosti, může působit spíše na rozum, přičemž city zatlačuje do pozadí. Je symbolem vyvážené nálady a chuti do života.0:normal690:true:true

Červená
Doména - energetické centrum v dolní části páteře. Ovlivňuje zvýšenou tvorbu červených krvinek i krevní tlak, zlepšení napětí svalů. Zajišťuje příliv sil. Nedoporučuje se dlouhodobější působení, mohlo by vyvolat zánět kloubů. V oblasti psychiky dodává vitalitu, Odvahu, vede k iniciativnímu jednání, může působit jako afrodiziakum zvýšením vášně. Při dlouhodobém působení je zde nebezpečí náSilných činů. Je symbolem dodávání energie.

 Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video