Jaro je tady – připravte svou pleť na slunce | e15.cz

Jaro je tady – připravte svou pleť na slunce

Dora Michálková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jarním úkolem je revitalizovat pleť a celé tělo a po fyzické i psychické stránce se připravit na přicházející teplo a slunce. V tomto období je důležité zjistit, jak vlastně na tom pleť je a jak jí pomoci znovu získat ztracenou vláhu a pružnost.

Na podporu psychické pohody a odbourání jarní únavy odborníci doporučují komplexní péči – masáže, masky a zábaly.

Jarní období přináší pro naši pleť vyšší zátěž a také často větší nároky na péči. S nadcházejícím jarem je pleť vystavována vlivům či rozmarům počasí. Výsledkem je citlivá a podrážděná pokožka, která potřebuje vzpruhu. Doporučuji zaměřit se na revitalizaci, omlazení a hydrataci, ale také na vyšetření stavu pleti po zimě,“ shrnula zimní období dermatoložka MUDr. Katarína Třísková z Asklepionu (Klinika a institut estetické medicíny).

Podle doktorky Třískové je na jaře důležité, než se zvýší intenzita slunečního záření, nechat si pleť vyšetřit, odstranit znaménka, pigmentace a výrůstky. Snižuje se tak riziko onemocnění rakovinou kůže. Po vyšetření dermatolog rozhodne, zda znaménko odstraní laserem, což je bezbolestný, několikaminutový zákrok, nebo chirurgicky. Dermatolog také poradí s výběrem nejvhodnějšího ochranného krému proti UV záření pro zodpovědnou ochranu pokožky.

V proměnlivém počasí je tělo velmi vysíleno, a je tedy potřeba náležitě se o ně postarat a navrátit mu jeho sílu a vitalitu, a to jak po fyzické, tak po psychické stránce – předcházet tak jarní únavě. Co se týká pleti samé, je dobré používat kvalitní prověřenou kosmetiku, pravidelně pleť čistit a dodržovat pitný režim. Co se týče celého těla a stavu mysli, je dobré jednou za čas vložit své tělo do rukou odborníků a nechat ze sebe odplavit problémy a škodlivé látky.

Autor: Ženy - E15

Dobrým tipem jsou pleťové masky. Přírodní čerstvé suroviny podporují projasněnou, výraznější a čerstvou pleť. Maska jsou obvykle bohaté na minerály a stopové prvky, které vyživují, vypínají pleť a čistí ji od nežádoucích látek. Obnova pokožky a dobití energie je na jaře to nejdůležitější a pozitivně se projeví na psychice i na zevnějšku,“ doporučuje Kamil Trmal, manažer wellnescentra Pure Spa hotelu Le Palais Praguea k tomu dodává:
 
Pro jarní posílení pleti je vhodné používat masky a revitalizační zábaly – obnovit přirozenou ochranu pleti a navrátit jí lesk a vitalitu. Péče o pleť nezahrnuje pouze návštěvy kosmetických salonů. Stres a shon, které působí na celé tělo, se negativně projevují samozřejmě i na pleti. Je tak jedině prospěšné čas od času zajít za odborníkem a nechat se chvíli hýčkat – uvolnění a znovu získaná energie se pozitivně projeví i na zevnějšku.

TIP:  Navštěvujte wellness centra ve kterých používají kosmetiku, která je vám příjemná. V dobrých centrech by měla být samozřejmostí i možnost kosmetiku vyzkoušet, očichat, prohlédnout. Nechte si od terapeutů vysvětlit, jakou kosmetiku používají, na jakou je pleť a pokud máte s pletí nějaké problémy, neváhejte se ptát a upozorňovat.


Autor: Ženy - E15


Kvalitní masáže, zábaly a peelingy jsou skvělým způsobem, jak osvěžit celé tělo, revitalizovat mysl, nechat o tělo pečovat a odcházet s novou energií. Odborníci doporučují používat kvalitní přírodní kosmetiku, která umožní a podpoří revitalizaci a hydrataci. Na jaře je potřeba pleť obnovit, nastartovat její přirozenou obranyschopnost a celkově podpořit pleť i mysl.


Autor: Dora Michálková
Foto: Pure Spa, hotel Le Palais

25. 3. 2009

Autor: Dora Michálková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery