K modernímu image patří krásné zuby | e15.cz

K modernímu image patří krásné zuby

Irena Forejtová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pěkné zuby patří ke know-how vašeho celkového vzhledu, kterým můžete jen získat. Například slušné zaměstnání, ale také zdravé sebevědomí, kterého s přibývajícím věkem leckdy ubývá. Sofistikované metody ortodontických pracovišť umožňují bez rozdílu věku napravit vady chrupu bez zdlouhavého vysedávání v čekárně.

Správná péče je základ

Přes masivní osvětu stále chybujeme při výběru zubního kartáčku, vhodné pasty a ústní vody. Začněme tedy u kartáčku. Aby bylo čištění stoprocentně účinné, nesmí štětiny poškozovat dásně, ale musí je pouze jemně masírovat.

Stejně důležitý jako tvrdost štětin je i tvar a velikost kartáčku, který má proniknout i do mezizubních prostor. Pokud nemáte zkušenosti s klasickými mezizubními kartáčky, můžete pro začátek vyzkoušet speciální plastové mezizubní kartáčky. V případě, že chcete ušetřit čas a zajistit zubům opravdu profesionální vyčištění zubů, pořiďte si sonické (ultrazvukové) zubní kartáčky.

Co se týká zubních past, je opravdu někdy obtížné vybrat tu správnou. Reklamní šoty nám vnucují určitou značku zubní pasty, ale ta nemusí být vhodná pro každého. Problematické pro chrup jsou moderní abrazivní zubní pasty. Pokud chcete mít zuby o pár odstínů světlejší, v nabídce jsou enzymatické bělící pasty s obsahem peroxidu, ale i bez něj, jen s obsahem přírodních bělících složek. Rovněž existují bělící zubní pasty speciálně pro kuřáky a pro osoby s citlivými zuby.

Mít bílé, ale poškozené zuby, není ta správná cesta. Pokud se rozhodnete pro bělení zubů, navštivte nejdříve dentistu a nechte si ošetřit všechny kazy. Teprve pak je možné použít bělící prostředky doma, ale nejlépe pochodíte na stomatologické ambulanci, kde vám chrup profesionálně vybělí.

Poznáte, která ústní voda je pro vás ta správná?

Ústní vody jsou důležitým doplňkem mechanického čištění zubů, neboť chrání chrup v mezizubních prostorách i v místech těžko dostupných zubním kartáčkem a zamezují škodlivým vlivům bakteriálního povlaku.

Na základě klinických studií a praktických zkušeností dentistů bychom měli používat především vody, které nejenže zmírňují následky onemocněn dásní, ale mají i preventivní účinek. Ústní vodu mají používat především lidé s částečnými či úplnými protézami, můstky, korunkami či rovnátky. Pro ně je nejvhodnější ústní voda bez alkoholu,s obsahem aminfluoridů, které mají schopnost mineralizovat zubní sklovinu a zuby účinně chránit před vznikem zubního kazu, včetně ochrany citlivých zubních krčků.

Ústní voda s antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi je vhodná při zanícených, podrážděných a krvácejících dásních. Postiženou tkáň uklidní a osvěží ústní dutinu. Vždy však platí, že nejlepší hygienou pro naše zuby je komplexní péče. Setů zubních past a ústních vod jedné značky je na trhu dostatek.

Správná péče je základ...Autor: Ženy - E15

Neviditelné implantáty pro krásu i sebevědomí

Neviditelná ortodoncie je ideálním řešením pro každého bez rozdílu věku a především pro ty, kteří z různých důvodů odmítají viditelné zubní náhrady či rovnátka.

Systém snímatelných průsvitných dlah nebo další metoda - systém ortodontických zámků nalepených z vnitřní strany zubů - jsou vhodné pro „rekonstrukci“ deformovaného chrupu. Oba zákroky provádějí pouze certifikovaná dentální pracoviště, kde podle indikace individuálně posoudí možnost léčby.

Moderní protetika dokáže zázraky....Autor: Ženy - E15

Chybí-li vám zub nebo část chrupu rovnátka vám samozřejmě nepomohou, ale i pro vás má moderní ortodoncie dostupné řešení – keramický zubní implantát. Prakticky za jedno odpoledne můžete mít zuby „jak ze žurnálu“, neboť technologie výroby zubního implantátu je mimořádně přesná, dokonalá a rychlá. Celý proces je řízen počítačem, od naskenování tvaru a velikosti původního zubu až po vymodelování nového.

Metoda umožňuje nahradit třeba jen část zubu nebo i celý chrup. Čistá biokompatibilní keramika je vhodná i pro osoby alergické na kov, a implantát navíc vypadá naprosto přirozeně, jako byste měli v ústech vlastní zub. A navíc, po zákroku nikdo ani nepozná, že chrup filmové hvězdy, který dáváte na odiv, je perfektní napodobenina zdravých zubů.

Autor: Irena Forejtová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video