Kartáčování pokožky | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Kartáčování pokožky

Kartáčování pokožky
ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Vlasy si kartáčujete každý den, aby byly krásně hebké a upravené. Ale kartáčovat byste si měla také vaši pokožku, zbavíte ji odpadu a zlepšíte si celulitidu.

Kartáčování pokožky je jeden z nejlepších způsobů, jak podpořit lymfatický oběh, který se tím pádem rozproudí a bude rychleji odvádět z těla nečistoty a toxiny. Tato technika vyhlazuje pokožku, přináší jí vitalitu a vyhlazuje ji. Úspěch zaznamenává i celulitidy -stav, kdy městnání (stáze) toku lymfy shromažduje nadbytečné proteiny, tuky a odpadní materiál v určitých částech těla.

Kartáčování probíhá nasucho a to tak, že kartáčem s přírodními vlákny budete postupně masírovat celé tělo, od končetin ke hlavě. Dlouhými plynulými pohyby začínáme kartáčovat u bodu, který je nejvíce vzdálen od srdce. Postup je tedy- pravá noha, pravá holeň, pravé stehno, dále levá noha, pak pravá ruka, levá ruka, přední strana trupu, záda. Jak moc budete tlačit záleží na tom, jak pevnou máte pokožku, začněte jemněji, časem budete moci tlačit silněji.

Kartáčování nepoužíváme v těch místech, kde máme otevřené rány, křečové žíly a ekzém.

Kartáčování nasucho podporuje prokrvení kůže, krev lépe proudí vlásečnicemi, aktivuje se krevní a lymfatický oběh. Pokud ho budete provádět denně, získáte tak jednu z nejjednodušších, ale zároveň také nejúčinnějších léčeb hrbolatých stehen a boků a techniku, která pomůže vyloučit toxické odpady povrchem pokožky, a to nejenom v oblasti celulitidy, ale  po celém těle. Pokožka je totiž největším tělesným orgánem a jedním z nejdůležitějších míst pro vylučování, proto pravidelné kartáčování zbaví pokožku velkého množství odpadu.

Autor: Redakce
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!