Kokosový olej v kosmetice | e15.cz

Kokosový olej v kosmetice

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kůže je největším orgánem lidského těla, a proto je tak důležité, abychom o ni pečovali těmi nejčistější přírodní prostředky.

Panenský kokosový olej se získává z dužiny čerstvě sklizených kokosových ořechů, má příjemnou vůni, výživné hodnoty a široké použití. Čistý kokosový olej je už staletí používám k péči, výživě a hydrataci pokožky. Kůží je velice snadno a rychle beze zbytku absorbován, nezanechává mastný efekt. Za studena lisovaný kokosový olej má vysoký obsah přírodních látek - antioxidantů, které zabraňují stárnutí pokožky, mají hojivé účinky a zvyšují její obranyschopnost.

Tento olej pokožka bezezbytku vstřebává, proto je velmi účinky v boji s vráskami, při hojení a regeneraci kůže a také zmírňuje

Autor: Ženy - E15
jizvy. Vysoký obsah antioxydantů pomáhá předcházet poškození pleti zapříčiněné volnými radikály a zpomaluje stárnutí pokožky. Omezuje také negativní dopad nadměrného slunečního záření a vystavování pleti škodlivým vnějším vlivům.

Je ideální pro citlivou pokožku. V chladném období roku ochrání nejenom kůži, ale i rty před mrazem, v létě zase pečuje o pokožku po opalování. Dá se používat při koupelích, masážích nebo jako lubrikant. Dodává lesk suchým vlasům, zabraňuje jejich vysušování, pomáhá v boji s lupy a při svědivosti pokožky.

Autor: Ženy - E15
Jeho přínos není jen v péči o pokožku, je to také vítaný pomocník v kuchyni. Je to zdravá náhrada za máslo, ochutí sladké pokrmy a navíc má vysokou tepelnou stabilitu oproti jiným rostlinným olejům, takže se nepřepaluje. Není náchylný k oxidaci, takže při jeho zahřívání nevznikají škodlivé volné radikály. Je to i důležitý doplněk potravy, pomáhá při potížích s kvasinkami, plísněmi, bakteriemi a viry. Obsahuje totiž mastné kyseliny laurovou, kaprinovou a myristovou, které narušují jejich buněčné obaly. Tento olej je dobře stravitelný, stabilizuje glykemickou nerovnováhu a navozuje pocit sytosti.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video