Kontaktní čočky a líčení očí? 6 jednoduchých zásad pro všechny nositelky | e15.cz

Kontaktní čočky a líčení očí? 6 jednoduchých zásad pro všechny nositelky

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dnes už si málokterá žena vyjde na ulici bez použití make-upu, řasenky, očních linek nebo stínů. Co když jste nositelkou kontaktních čoček? Můžete se líčit? A znáte správný postup aplikace čoček a líčení a víte jak zabránit, aby se částečky dekorativní kosmetiky dostaly do očí?

Doby, kdy se automaticky předpokládalo, že se nositelky čoček ze zdravotního hlediska nesmí líčit, jsou už dávno pryč.

Víte, jaký je správný postup líčení při nošení čoček? Seznamte se s jednoduchým a rychlým postupem a uvidíte, že zdraví a krásu lze skloubit!

Zásady líčení pro nositelky kontaktních čoček

1. Líčení provádějte vždy až po aplikaci čoček.

Čočku nejprve vyjměte z roztoku. Důležité je připomenout, že roztok na kontaktní čočky nemůžete ničím jiným nahradit - destilovanou vodou, fyziologickým roztokem a už vůbec ne vodou z vodovou, ani převařenou.

Vhodné mohou být tzv. bio-inspirované roztoky (např. Biotrue), které respektují přirozené vlastnosti očí. Čočky díky nim zůstanou vlhké až 20 hodin a tudíž v oku neřežou ani nepálí a nenutí k mnutí, čímž předcházíte riziku zanesení částeček kosmetiky do očí.

2. Používejte šetrnější kosmetické prostředky určené pro uživatele kontaktních čoček či pro osoby s citlivějšíma očima.

Většina kosmetických firem již dnes vyrábí minimálně základní líčidla také ve variantě „sensitive“ neboli pro citlivou pleť či oči. Tyto přípravky jsou vhodné právě pro nositelky čoček nebo pro ženy, které trpí na častější oční záněty nebo alergie.

3. Nenanášejte kosmetické prostředky na vnitřní okraj víček

V případě, že jste milovnice očních linek, nanášejte ji vždy pouze na vnější okraj víčka. Nikdy nemalujte linku přímo „do oka“, protože by mohly znečistit povrch čoček.

4. Nepoužívejte kosmetické prostředky a řasenky k prodloužení řas obsahující drobná vlákna

Ta se totiž mohou z řasy snadno dostat do oka, kde mimo znečištění čočky mohou způsobit i podráždění oka a jeho zarudnutí.

5. Během aplikace kosmetických prostředků ve spreji zavřete oči

To platí především pro parfémy a laky na vlasy. Zabráníte tím tomu, aby se částice prostředků usadily na čočkách a také pálení očí, ke kterému by při zasažení očí okamžitě došlo.

6. Odličování provádějte vždy až po odstranění čoček z očí

Pokud vyjmete čočky ještě před odličováním, vyhnete se tím situaci, kdy zbytky kosmetických prostředků dostanou na čočky. Ty po vyjmutí z očí opět uložte do pouzdra s roztokem, který je přes noc i vydesinfikuje.

Oči následně odlíčíte pomocí odličovacích ubrousků nebo polštářků, na které nanesete odličovací vodu nebo krém. Vhodné jsou např. tzv. micelární vody (např. Bioderma Sensibio, Lancóme, Eucerin atd.), které obličej odlíčí i bez toho, že byste pleť třely silou. Přípravky navíc neobsahují alkohol, takže se nemusíte bát ani vysušování.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video