Kosmetický tip: Aloe Vera | e15.cz

Kosmetický tip: Aloe Vera

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dopřejte pokožce a celému tělu to, co si zasluhuje- tu nejlepší péči. Pomoci vám v tom může aloe vera.

Aloe Vera, která je také nazývána pouštní lilie, obsahuje spoustu nám prospěšných složek- vitamíny, například B, A, C a E, enzymy, sacharidy, hořčík, mangan, zinek, vápník, sodík a draslík. V listech se nachází také mukopolysacharidy, které posilují buněčné stěny a podporují čistící složky organismu. Aloe působí antibakteriálně, zabraňuje tvorbě plísní, virů, posiluje imunitní systém a pomáhá při tišení bolesti a některých civilizačních chorobách.

Aloe vera se dá sehnat jako džus, případně gel a tinktura. Při vnitřním použití působí blahodárně na střevní flóru a je také účinná jako projímadlo při zácpě. Bojuje proti stárnutí buněk a některých druhů nádorů. Je vhodná pro ty, kteří trpí cévními chorobami a problémy s krevním tlakem, zmírňuje alergie a hojí rány. Způsobuje ale překrvení v pánevní oblasti, a proto není vhodná při menstruaci a v době těhotenství.

V kosmetice nejvíce oceníme její schopnost hydratovat a podporovat tvorbu elastinu a kolagenu. Ideální je pro suchou a dehydratovanou pokožku. Zmírňuje zápaly, zvlhčuje a pokožka je díky ní hebká a hladká.  Ocení ji kůže spálená od sluníčka nebo ta, která je podrážděná od holení. Aloe používejte také tehdy, pokud máte suché a popraskané rty, při akné, ekzémech, při různých bodnutích hmyzem a při svědění pokožky.

Díky svým kosmetickým a krášlícím účinkům je v současnosti aloe vera hojně využívána v kosmetickém průmyslu, kde se přidává do pleťových a tělových krémů a masek. I vy tak můžete vyzkoušet její regenerační, protizánětlivé a hydratační účinky.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery