Kosmetický tip: Bylinková koupel | e15.cz

Kosmetický tip: Bylinková koupel

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Horká vana, partner myjící vaše záda a všude kolem voňavé bylinky. Kdo by odolal? Poradíme vám, jaká koupel prospěje právě vaší pokožce.

Bylinky lze buď vložit do plátěného pytlíku, který se zavěsí přímo do proudu vody, anebo je nechat louhovat dvacet minut v jednom až dvou litrech vody těsně pod bodem varu a po přecedění ihned přilít do koupele. Na jednu koupel se obvykle používá 100-200 g sušených bylin.

Léčebné vlastnosti v ní hledali lidé už od pradávna. Mnoho antických chrámů stálo nad horkými prameny, parní lázně si dopřávali Římané i Turci a na kouzelnou vodu věřili už staří Číňané.Horká voda v lázni roztahuje cévy, podporuje pocení, které z těla odplavuje nečistoty, uvolňuje svaly a klouby a tělesné teplo díky ní proudí k povrchu těla.Obvykle stačí 20 minut ve vodě teplé 38°C.

Tymiánová koupel


Stačí 100g tymiánu, větší množství by mohlo vyvolat podráždění pokožky. Koupel má osvěžující účinky a je vhodná především pro mastnější nečistou pleť.

Meduňková koupel


Nejlepší je použít meduňkové květy, účinná je i celá nať. Koupel má uklidňující účinky a hodí se pro všechny typy pleti.

Levandulová koupel


Voňavá levandule má uvolňující a oživující účinky, je vhodná pro normální a nečistou pleť. Levandulové květy jsou velmi aromatické, stačí jich 15 gramů.

Mátová koupel


Koupel se sto gramy máty peprné osvěžuje a čistí pleť.

Koupel z bylinkových olejů
Pro suchou pleť je nejvhodnější, když se byliny do koupele přidávají ve formě bylinkového oleje. Sušené či čerstvé rostliny se nechají při pokojové teplotě vyluhovat dva až tři týdny v rostlinném oleji, který se pak uchovává na temném místě nebo v láhvi z tmavého skla.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video