Kosmetický tip: Levandulová koupel | e15.cz

Kosmetický tip: Levandulová koupel

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Levandule je už od pradávna spojována s krásou a jako bylinka se také přidávala do mnoho mastí a krémů. Odvar z ní přidaný do koupele je pak přímo balzám na tělo a duši.

Levandulová koupel


Tuto květinku znaly už naše babičky, které dobře věděly, jak s ní zacházet a čím nám může být prospěšná. Nejenom krásně voní, svazeček levandule může příjemně provonět byt nebo třeba prádlo, ale pomáhá také při nepříjemné menstruaci, zklidňuje mysl, napomáhá dobrému spánku a také při problémech s akneózní pletí, lupech a podrážděné citlivé pokožce. Proto nám jistě prospěje levandulová koupel.

Můžeme použít odvar ze sušené levandule, který přilijeme do koupele, nebo plátěný pytlík naplníme bylinkou a hodíme do vany tak, aby při jejím napouštění na něj tekla voda. Velmi účinný je také levandulový olej. Stačí do vody přidat pár jeho kapek.

Když máme takto připravenou lázeň, vlezeme si do vany, v klidu odpočíváme a zhluboka dýcháme. Mezitím si na pleť přiložíme buničinu, kterou jsme namočili ve vlažném levandulovém odvaru (to pokud nás trápí akneózní pleť) a zbytek nálevu vmasírujeme do vlasové pokožky (abychom se zbavili lupů). V lázni pak zůstaneme 20 až 30 minut.

Před ulehnutím do postele si také můžeme vypít levandulový čaj, abychom zklidnili mysl a přivodili si spánek.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video