Kosmetický tip: Měsíčková mast | e15.cz

Kosmetický tip: Měsíčková mast

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tato rostlina je nejen velmi rozšířená, nenáročná a bohatě kvetoucí letnička, ale pěstuje se i jako léčivá bylina. Lidoví léčitelé ji doporučují při některých kožních onemocněních, alergiích a ekzémech. Droga je součástí bylinných příměsích pleťových krémů s léčivými účinky i zklidňujících mastí.

Měsíčková mast I

měsíček, vepřové sádlo


4-5 hrstí měsíčku nadrobno posekáme. Pak rozpustíme 500g vepřového sádla, zahřejeme ho na teplotu vhodnou ke smažení a vhodíme do něj květy. Necháme vzkypět, zamícháme a odstavíme. Necháme 24 hodin ustát, prohřejeme, přefiltrujeme přes plátno a necháme ztuhnout.  Používáme k ošetření rukou,drobné odřeniny a popáleniny.

Měsíčková mast II


200g měsíčkové masti a 10g propolisové tinktury


Do masti připravené podle předchozího předpisu přidáme po rozpuštění ve vodní lázni propolisovou tinkturu a dobře promícháme. Při zánětu žil a křečových žilách se doporučuje potřít postižené místo vrstvou masti, překrýt papírovým ubrouskem, na to mikrotenovým sáčkem, převázat pružným obinadlem a nechat působit přes noc. Aplikujeme denně po dobu jednoho týdne.

Měsíčková mast III

2 dvě hrsti květu, 1 kulička borové pryskyřice, 2 lžičky kafru, 100g včelího vosku, 1 hrst heřmánkového květu.
Sádlo rozpustíme ve vodní lázni, do něho přisypeme řezané květy měsíčku a heřmánku a vaříme na mírném ohni asi 3 hodiny. Druhý den směs rozpustíme, přecedíme, květy rozmixujeme a vlijeme zpět do masti. Potom vše přefiltrujeme přes gázu do sklenice a dáme mírně vařit do vodní lázně. Nakonec přidáme pryskyřici (zabalenou v gáze), kafr a včelí vosk a vaříme až do rozpuštění. Po vychladnutí uskladníme v lednici. Mastí se doporučuje masírovat postižená místa při bolestech kloubů a zad po dobu 10-15 minut. 

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video