Kosmetický tip: Ovesné vločky na pleť | e15.cz

Kosmetický tip: Ovesné vločky na pleť

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kromě významné výživové hodnoty má oves i kosmetické a léčivé účinky.

Oves je cenný hlavně pro značný obsah vitaminů B a minerálů. Má antidepresivní účinky, takže pomáhá odbourávat stres, skleslost, špatnou náladu a nervové potíže. Prospívá rekonvalescentům, při vyčerpání a únavě organismu, při nechutenství. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi, pomáhá regulovat činnost hormonů a chrání střeva. Odstraňuje zácpu.

Má čistící účinky, a to nejenom vnitřně, ale i zevně. V kosmetice se používají ovesné vločky k léčbě ekzémů a kožních problémů a to ve formě obkladů.

Obklad: Hrnek ovesných vloček namočíme ve vodě, mléku nebo bílém jogurtu, dáme na gázu a tu přiložíme na dvacet minut na obličej nebo na jiné části těla postižené ekzémem, vyrážkou, pupínky.

Tonikum: Z ovesných vloček můžeme připravit také účinné tonikum, kterým omýváme pleť po dokonalém očištění obličeje. Připravíme ho tak, že lžíci vloček vaříme pět minut v 250 ml vody, slijeme a tonikum je hotové. Můžeme uchovat několik dní v lednici.

Proti vráskám: Vločky nám pomohou také v boji s vráskami- budeme potřebovat pouze mléko a vločky. Do hrnečku nasypeme vločky, ty přelijeme mlékem, promícháme a směs dáme do lednice (aby mléko nezkyslo) luhovat do druhého dne. Pak vločky přecedíme a výluh je hotový. Obličej si nejprve důkladně vyčistíme a poté výluh nanášíme na vrásky. Necháme zaschnout, naneseme další vrstvu a celý tento postup ještě několikrát zopakujeme. Necháme působit a pak obličej pořádně umyjeme vlažnou vodou.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video