Kosmetický tip: Uklidňující levandule | e15.cz

Kosmetický tip: Uklidňující levandule

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Levandule lékařská (Lavendula officinalis) se už po staletí používaná v kosmetice pro své čistící a protizánětlivé účinky.

Vytrvalý stále zelený keřík má charakteristickou vůni. Kvete modře, fialově, růžově a bíle. Pěstuje se v mnoha druzích, které se liší obsahem vonných silic.

Vonná silice, kterou levandule obsahuje, je jedním z nejlepších přírodních prostředků na pleť. Díky svým šetrným účinkům se hodí na všechny typy pokožky. Je to výborný pomocník při léčbě ekzémů, akné, vyrážek, plísní, osvěžuje a omlazuje kůži a vlasy. Zklidňuje a regeneruje pokožku spálenou sluncem, ale i běžné spáleniny. Vůně levandule zapuzuje komáry, ale zároveň léčí jejich štípnutí.

Má ovšem nejenom kosmetické účinky. Odbourává únavu, stres, depresi, přecitlivělost, snižuje horečky a krevní tlak, je vhodná na herpes, revma, bolesti hlavy, nachlazení, chřipku, bronchitidu, padání vlasů. Osvědčila se při křečových stavech žaludečních, upravuje střevní činnost při nadýmání a průjmech.

Velký význam má i v aromaterapii. Pouhé vdechování levandulové vůně uklidňuje, zahání depresi a navodí příjemné usínání.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video