Kosmetický tip: Vitaminy | e15.cz

Kosmetický tip: Vitaminy

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vitaminy jsou pro náš život nezbytné. Budete s nimi nejenom fit, ale také probudíte vaši pleť, vlasy a vůbec celé tělo.

 Vlasy: na lesklé a zdravé vlasy je nejlepší vitamin B12. Podporuje tvorbu důležitých proteinů v pokožce hlavy a kontroluje výměnu bílkovin. Tento vitamin obsahují ryby, žloutek, jablka, pivní kvasnice nebo třeba obilné klíčky.

Pleť: vitamin B5. Pomáhá při hojení ran, obnovuje tvorbu nových buněk, oživuje pleť. Nachází se v zelenině, sóji, rybách nebo mléce.

Nehty: vitamin B1. Při nedostatku tohoto vitaminu se naše nehty lámou a třepí. Při jeho užívání se dostanou do formy,  proto jezte hodně luštěnin, celozrnného pečiva, brambor.

 Kosti: vitamin D podporuje správný růst kostí. Tělo si ho vytváří samo při opalování, v zimě si ho musíme doplňovat tím, že budeme jíst ryby, houby nebo třeba avokáda.

Dobrá nálada: tu nám vyvolá dostatek vitaminu C. Zahání únavu, povzbuzuje organismus. Velké množství je obsaženo v pomerančích, citrónech, kiwi, paprikách

Tělo: vitamin B12. Odbourává tuky, je důležitý pro tvorbu krve. Proto jezte sýry, kefíry, jogurty, nebo rýži, která obsahuje vitamin B13, který zajišťuje spotřebu kalorií.

Oči: vitamin A. Ten je dobrý nejenom pro naše oči, ale také dodává naší pleti opálený nádech. Nejvíce je v mrkvi, broskvích, meruňkách nebo třeba ve špenátu.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video