Kosmetika v zimě: Chce to změnu! | e15.cz

Kosmetika v zimě: Chce to změnu!

ZDROJ: Ženy - E15

Archiv

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na příchod zimy by se každá žena měla s předstihem připravit. Nestačí pouze pořádné boty, teplý kabát, rukavice, šála a čepice. Chce to také kvalitní kosmetiku, která každý kousek vašeho těla ochrání i v těch největších mrazech.

Pokožka obličeje vyžaduje speciální péči

Zima pokožce obličeje přináší nástrahy, které byste neměli rozhodně podceňovat, neboť právě obličej je během zimy vystavován chladnému počasí přímo. Pleť je vysušována jak suchým a studeným zimním vzduchem a nepříjemným větrem, tak častými přechody z přetopených místností do mrazu.

Proto je na místě používat kvalitní hydratační krémy, které by měly obsahovat speciální složky, jež se starají o pleť i v těch největších mrazech a pomáhají zachovat její pružnost, a nedopustí tedy, aby pleť v zimě trpěla.

Hlavním kritériem při výběru hydratačního krému je to, že by měl vaši pleť v zimě jak chránit, tak vyživovat. Platí to pro všechny druhy pleti – ať už máte mastnou či suchou pokožku, zaměřte se v prvé řadě na obsah výživných látek. Kvalitní zimní pleťové krémy obsahují například vitaminy A a C, které pomáhají předcházet poškození pleti, jež mohou vznikat náhlými výkyvy teplot.

Stop popraskaným a vysušeným rtům

Bez výživného balzámu na rty ani ránu. Tohoto hesla byste se měli držet obzvlášť v zimě. Díky pravidelné hydrataci rtů zabráníte jejich vysušení a vzniku drsné a popraskané kůže. Balzámy totiž mají schopnost rty zvláčňovat, regenerovat a chránit před vysušením i vznikem prasklinek.

Vašim rtům rovněž prospěje blahodárná medová maska. Stačí, když si na ně natřete vrstvičku medu a necháte dvacet minut působit. Na závěr stačí med omýt nebo jednoduše olíznout.

Správná volba tělového krému a sprchového gelu

Nejen pokožka obličeje, ale i pokožka vašeho celého těla dostává v zimě pořádně zabrat. Nejviditelnější je to na loktech, kolenou a patách. Proto není od věci pravidelně používat výživné tělové krémy, které pokožku zjemní a dodají jí potřebnou hydrataci.

Zvláštní pozornost byste měli v zimě věnovat také pokožce rukou, která si zaslouží speciální péči. Ne každá žena totiž v zimě nosí rukavice – ruce jsou tak daleko častěji vystavovány chladu, dešti či sněhu. Jejich pokožku byste měli pravidelně zvláčňovat hydratačním krémem, který je dobré nosit u sebe v kabelce nebo mít na stolku v práci.

Pozor také na to, jaké mýdlo nebo sprchový gel používáte. Do sprchy byste měli zvolit ten přípravek, který pokožku nevysuší, ale naopak má hydratační a vyživující účinek. Výborné jsou například sprchové gely s přídavkem olivového oleje.

Nezapomínejte ani na vlasy

Neměli byste zapomínat ani na vlasy, které mohou trpět zejména v zimě. Na jejich kvalitě se podepisuje mráz i přechody z tepla do zimy. Proto si můžete všimnout toho, že se vám vlasy během tohoto ročního období zjemňují, daleko více se vysušují, třepí a lámou se. Proto není od věci zainventovat do kvalitních výživných šamponů a vlasových balzámů, které vaše vlasy hydratují a dodají jim potřebné živiny.

Zdroj: www.wanda.sk

Autor: Archiv

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video