Koupel, nebo sprcha? | e15.cz

Koupel, nebo sprcha?

Alžběta Vraná, Jana Knaislová (Dieta)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vana plná horké vody dokáže krásně zahřát tělo nebo pořádně prohřát svaly po tréninku, zato sprcha krásně osvěží a nastartuje na celý den. Čemu dáte přednost vy?

Relaxační koupel

Po náročném dni si unavené tělo zaslouží relaxaci. Tu nejlépe zajistí relaxační koupel v horké vodě. Uklidní jak tělo, tak mysl. Během koupele se tělo prohřeje, uvolní se napnuté svaly a zklidní unavená mysl. Různé přísady dělají lázeň ještě příjemnější. Velké oblibě se těší pěny a oleje do koupele.

K relaxaci se výborně hodí koupelové soli, voňavé šumivé balistiky. Mívají různé složení i účinky, relaxační, zklidňující, nebo naopak energizující. Pamatujte ale na to, že příliš dlouhé a časté koupele mohou pokožku nepříjemně vysušit, proto je vhodné ji po každé koupeli ošetřit tělovým mlékem.

Autor: Ženy - E15

Osvěžující sprcha

Po ránu nás rozhodně probere povzbuzující sprcha. Je rychlá a zvuk padajících kapek probudí všechny naše smysly.
Pro tento ranní rituál se skvěle hodí sprchový gel se svěží ovocnou vůní. Při stresu nebo vyčerpání sáhněte po gelu s levandulí a ylang-ylangem.

Při suché pokožce je vhodnější sprchový krém. Sprcha je také skvělý způsob, jak se probrat z únavy kdykoli během dne. Navíc můžete ve sprše něco udělat i pro své zdraví a krásu. Masážní rukavice, kartáče i lufy mechanicky odstraňují odumřelou kůži, promasírují pokožku, pomohou jí zbavit se toxinů a celkově ji prokrví.

Autor: Alžběta Vraná, Jana Knaislová (Dieta)

Autor: Alžběta Vraná, Jana Knaislová (Dieta)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video