Koupel, nebo sprcha? | E15.cz

Koupel, nebo sprcha?

Alžběta Vraná, Jana Knaislová (Dieta)

Vana plná horké vody dokáže krásně zahřát tělo nebo pořádně prohřát svaly po tréninku, zato sprcha krásně osvěží a nastartuje na celý den. Čemu dáte přednost vy?

Relaxační koupel

Po náročném dni si unavené tělo zaslouží relaxaci. Tu nejlépe zajistí relaxační koupel v horké vodě. Uklidní jak tělo, tak mysl. Během koupele se tělo prohřeje, uvolní se napnuté svaly a zklidní unavená mysl. Různé přísady dělají lázeň ještě příjemnější. Velké oblibě se těší pěny a oleje do koupele.

K relaxaci se výborně hodí koupelové soli, voňavé šumivé balistiky. Mívají různé složení i účinky, relaxační, zklidňující, nebo naopak energizující. Pamatujte ale na to, že příliš dlouhé a časté koupele mohou pokožku nepříjemně vysušit, proto je vhodné ji po každé koupeli ošetřit tělovým mlékem.

Autor: Ženy - E15

Osvěžující sprcha

Po ránu nás rozhodně probere povzbuzující sprcha. Je rychlá a zvuk padajících kapek probudí všechny naše smysly.
Pro tento ranní rituál se skvěle hodí sprchový gel se svěží ovocnou vůní. Při stresu nebo vyčerpání sáhněte po gelu s levandulí a ylang-ylangem.

Při suché pokožce je vhodnější sprchový krém. Sprcha je také skvělý způsob, jak se probrat z únavy kdykoli během dne. Navíc můžete ve sprše něco udělat i pro své zdraví a krásu. Masážní rukavice, kartáče i lufy mechanicky odstraňují odumřelou kůži, promasírují pokožku, pomohou jí zbavit se toxinů a celkově ji prokrví.

Autor: Alžběta Vraná, Jana Knaislová (Dieta)

Autor: Alžběta Vraná, Jana Knaislová (Dieta)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!