REPORTÁŽ: Kouzlení s barvami aneb jak se učí vizážistky | e15.cz

REPORTÁŽ: Kouzlení s barvami aneb jak se učí vizážistky

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Taky obdivujete práci profesionálů, kteří dokáží s makupem téměř zázraky? Naše spolupracovnice Lucie se pokusila něco od nich pochytit a na vlastní kůži si vyzkoušela jaké to je být "makeupartistkou" začátečníci.

Moje potřeba šminek a malovátek není nijak závratná a vždycky jsem tajila dech nad tím, jak vizážisté dokáží neuvěřitelná kouzla, z naprosto tuctové holky pár tahy stvoří bohyni. Když se mi naskytla možnost se kurzu pro vizážisty v Makeup institute Prague zúčastnit, neváhala jsem ani minutu i když jsem věděla, že budu muset „obětovat“ dva víkendy. Kurz sliboval fundované rady od profesionálů z oboru, práci s modelkami a certifikát. Trochu jsem se bála zklamání, ale s nadějí a nutnou potřebou kofeinu jsem vyrazila.

V sobotu ráno jsme se všichni sešli v make up art studiu, kde jsme nejdříve dostali dobrou kávu, čímž si mě okamžitě získali a první instrukce. Za chvilku se uvolnila atmosféra, všechny jsme se seznámily (samé ženy) a pověděly si kdo jsme, čemu se v životě věnujeme a co se chceme naučit. Slečna školitelka byla moc milá a příjemná a bylo vidět, že je to člověk na správném místě. Poté jsme hned skočily na teorii a dozvěděly se, co má mít každý správný vizážista v kufru od A až do Z.

Když jsme se naučily rozeznat, jak vypadají všechny štětce a na co se používají, make upy, stíny, krémy, jak připravit pleť a správně ji hydratovat, pustily jsme se do praxe.

Vizážistická výbavaAutor: Ženy - E15

Vše jsme si vyzkoušely nejdříve na sobě navzájem. A vlastně až do večera dokola trénovaly, aby make up vypadal dokonale a maximálně přirozeně, protože nejhorší jsou masky, které občas vídám v metru nebo tramvaji. Rozdíly mezi barvou makeupu na tváři a odstínu kůže na krku jsou veliké a je jasně viditelný nedotažený okraj. V líčení na den je cílem přirozenost, abyste slyšely, že máte krásné oči a ne stíny u večerního líčení můžete trošku přidat na dramatičnosti.

Druhý den jsme si vše zopakovaly, řekly si dojmy z předešlého dne a pustily se opět do trénování. Musím říct, že když vás něco opravdu baví, čas utíká jako splašený. Po obědě na nás čekalo překvapení, protože nám přišly slečny modelky, na kterých jsme opět trénovaly, abychom nemalovaly jen dokola sebe. Tím jsme poznaly zase jiné typy a rysy.

Líčení si vyzkoušíte i na modelkáchAutor: Ženy - E15

Naučily jsme se správně líčit oči, líce a rty, na co si dát pozor a jak naopak podtrhnout to, co je na tváři nejzajímavější. Vše jsme si ukazovaly i na obrázcích. Zjistila jsem, že barva obočí by měla ladit s barvou vlasů (nebo odrostů) a zdravíčka je dobré vybírat podle vaší přirozené barvy rtů, takže žádná líčka ala Marfuša! Teorii bylo věnováno měně času než praxi, a to jsem uvítala. Je lepší, když u vás někdo stojí a řeší s vámi konkrétní postup a poradí, než když si o líčení vyprávíte u stolu. Zdá se to jako sranda, ale za těch pár hodin člověk pozná, že je to vlastně docela namáhavé a hlavně je důležité nezapomenout na detaily.

Další víkend jsme se opět sešly ve studiu, opět si vše zopakovaly a znovu na sobě trénovaly. Po obědě nám vždy dorazily modelky, každý den ale jiné. Dostaly jsme za úkol nalíčit je podle vybrané fotografie, abychom si zkusily, jestli umíme poznat, kde co a jak použít a zda dodržujeme ty správné postupy. Bylo to opravdu zábavné. V jednu chvíli jsem zvedla hlavu a rozhlédla jsem se okolo sebe.

Přišla jsem si jako profesionální vizážistka, která líčí modelku na přehlídku. Velmi zvláštní pocit… Po dolíčení se nám modelky předvedly a my si ukázaly kde jsme udělaly chybu a kde naopak se práce povedla. Vše se neslo v přátelském duchu, takže jsme se nemusely případně za výtvor stydět nebo se na něco zeptat. Zbytek odpoledne jsme se snažily poučit z chyb a získat další rady a tipy.

I takhle může vypadat vaše práce...Autor: Ženy - E15

Poslední den ráno jsme se sešli opět u kafíčka a byly nám sděleny informace ohledně konečné zkoušky. Všechny jsme byly samozřejmě nervózní. Dopoledne jsem strávila opakováním a posledním trénováním líčení. Najednou byl čas na oběd a hned po té jsme se pustily nejdříve do písemných otázek. Byly dvě, ale zato dost podrobné.

Pak přišly modelky ( tímto jim děkuji za trpělivost) a my si vylosovaly každá jméno té své. Pak jsme každá dostaly přidělenu předlohu se stylem make upu, který jsme měly vytvořit a k tomu časový limit jedné hodiny. Po uplynutí času se náš make up obodoval, a abychom viděly, jak se nám to povedlo, přišla paní fotografka, která nám modelky vyfotila.

Při focení se klade důraz na stínování tváře, které dokáže podtrhnout výraz modelky a o to v kurzu také šlo. Fotografie budou i krásnou památkou. Nakonec jsme dostaly certifikát, který nám může pomoci v naší další kariéře. I když nám kurz dal velmi slušné základy v líčení, je mi jasné, že kromě praxe je také důležité se dále vzdělávat, sledovat nové trendy a nebát se zkoušet různé techniky. A na to se moc těším .

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video